facebook

В Україні частково заборонили використання пластикових пакетів: які штрафи для порушників

Верховна Рада заборонила розповсюдження пластикових пакетів в Україні. Винятком стануть лише біорозкладні.

«За» законопроєкт проголосувало 297 депутатів. Про це повідомила депутатка ВРУ від «Голосу» Наталія Піпа.

Як поснює ВВС. Україна, під заборону потрапили тонкі, надтонкі та оксорозкладні пластикові пакети. Розповсюджувати їх не можна буде в закладах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг. Причому і платно, і безплатно. Виняток буде лише один. Йдеться про надтонкі пластикові пакети шириною до 225 мм, глибиною до 345 мм, довжиною до 450 мм, але лише якщо їх використовують як первинну упаковку для пакування чи транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів та льоду. В усіх інших випадках пластикові пакети слід вилучити.

Ультратонкі пакети також можна продавати. Ціни на них не можуть бути нижчими за мінімальні, встановлені Кабміном. Уряд їх має встановити на такому рівні, щоб стимулювати не використовувати. На кожному пластиковому пакеті має бути маркування. Заборонено маркувати пластикові пакети словами «біо», «біопакет», «біорозкладний», якщо вони не відповідають необхідним вимогам.

Якщо президент підпише закон, він набуде чинності з наступного дня після публікації. Більшість статей закону почнуть працювати за шість місяців, а заборона на розпосюдження пакетів і покарання за це почне діяти за дев’ять місяців з моменту публікації закону.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

У разі, коли заклади торгівлі, харчування та послуг упіймали на платному чи безоплатному розповсюдженні пластикових пакетів, їм доведеться заплатити від 8,5 тис. до 17 тис. грн. За повторне порушення протягом трьох місяців – від 17 тис. до 34 тис. грн. Якщо ж на безплатному розповсюдженні пластикових пакетів упіймають інший суб’єкт господарювання, штраф буде від 1,7 тис. до 3,4 тис. грн.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...