До Верховної Ради внесли законопроєкт № 4597, який передбачає заборону перенесення робочих днів через свята.
Ініціаторами виступила група «слуг народу» на чолі з головою парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галиною Третьяковою, інформує ТСН.
Нардепи вважають, що надмірна кількість перенесень робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, перешкоджає роботі з інвесторами та донорами і формує негативну репутацію бізнеспотенціалу України у світі.
«Аналіз досвіду країн світу у питанні перенесення робочих днів доводить, що в Білорусі, Польщі, Словаччині, Чехії, Литві, Франції, Німеччині, Данії, Нідерландах, США та інших країнах такої практики немає», – йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.
Автори документу наголошують, що перенесення робочих днів є типовою радянською традицією, яка до сьогодні зберігається в деяких пострадянських країнах, наприклад, у Росії.
Зазначається, що перенесення робочих днів знижує трудову мотивацію, а також негативно впливає на можливість людини адаптуватися до робочого дня, наступного за довгими вихідними.
«Це підтверджується академічними напрацюваннями у сфері психології праці, відповідно до яких порушення ритму праці та відпочинку істотно впливає на працездатність робітника», – переконують нардепи.
Нагадаємо, що наразі в Україні існує практика перенесення робочих днів. Якщо державний вихідний припадає на суботу-неділю, він автоматично переноситься на наступний робочий день і стає вихідним. До слова, всього в Україні визначено 11 святкових неробочих днів.
Хоча для них послуга все одно буде дешевшою З 1 січня 2025 року учасники бойових…
Наступного року очікуються зміни, військовозобов'язаних чоловіків повертатимуть із ЄС на Батьківщину Як військовозобов'язаних українців пропонують…
Американський долар втратив у ціні. Національний банк України встановив офіційний курс валют на середу, 25…
Інформація про зниження мобілізаційного віку не відповідає дійсності. Жодних законопроєктів щодо зниження мобілізаційного віку з…
В Україні деякі громадяни 18-60 років не підлягають мобілізації з різних причин. Частина українців не…
Військовозобов’язані громадяни, які через стан здоров’я тимчасово не можуть виконувати військові обов’язки, мають право отримати…