facebook

У Чехії затримано українців, які нелегально постачали дешеву робочу силу

Підозрювані також “хімічили” з податками і завдали збитків державі в 41 млн крон. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі.

У Чехії поліція затримала чотирьох українців, які поставляли в країну дешеву робочу силу з України. Спецоперація під кодовою назвою Кличко стала однією з найбільших поліцейських операцій в Чехії за останні роки, пише Idnes.cz.

Схему організували українці із Закарпаття. Вони пропонували місцевим жителям роботу в Чехії. Працевлаштування було нелегальним, оскільки українці їздили в Чехію працювати за туристичними візами. У країну вони заїжджали з Угорщини, Словаччини, Польщі.

Переважно українці працювали на низькооплачуваних роботах. При цьому частину зарплати у них утримували і привласнювали керівники нелегальної мережі працевлаштування.

“Ми затримали головного члена банди, членів його сім’ї та ще двох осіб, які перевозили працівників у Чехію”, – розповів слідчий Ондржей Старий.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Затриманим попередньо висунуті звинувачення в ухиленні від сплати податків. Фігурантам загрожує від п’яти до 10 років позбавлення волі.

Спецоперація почалася ще в квітні. У ній взяли участь близько 100 співробітників поліції і більш як 50 співробітників митниці. Вони провели обшуки в місцях проживання підозрюваних, в гуртожитках українських робітників, офісах і сільськогосподарських кооперативах.

Махінаціями з виплатами податків зловмисники з січня 2018 року до квітня 2020 року завдали збитків на суму майже в 41 млн крон (більш як 52 млн гривень).

Зараз четверо затриманих перебувають у попередньому ув’язненні.

Тим часом стало відомо, що суд у Чехії засудив до 20 років Мартіна Кантора, який воював за “ЛНР”. 32-річний Кантор визнаний винним за звинуваченням у скоєнні терористичного акту та участі в терористичній групі. Його судили заочно, оскільки він не повернувся з України в Чехію і його місцезнаходження невідоме. Вирок не остаточний.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...