facebook

Без дат народження і смерті, тому що “легенди не вмирають”. НБУ випускає монету на честь Сліпака

Нацбанк України 21 червня випускає в обіг пам’ятну монету на честь Героя України Василя Сліпака, всесвітньо відомого українського оперного співака і соліста Паризької опери, який загинув у 2016 році на Донбасі. Про це повідомляють на сайті НБУ.

На аверсі монети розміщено малий державний герб України, портрет Василя Сліпака, нотний стан і написи “Україна” та “Василь Сліпак “Міф”.

На реверсі монети зображено солов’я на стволі автомата і стилізовані гілки дерев.

Монету випустять тиражем 35 тис. штук. Номінал монети – 2 грн.

Автор зображення, художник Андрій Ярмоленко зазначив у Facebook, що під час розроблення дизайну “відмовився від дат народження і смерті, бо легенди не вмирають”.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“А це наша легенда, яку ми маємо пам’ятати і розказувати всім наступним поколінням! Ця особа співставна з Гераклом та Орфеєм в одному лиці, навіть ще крутіша, бо Василь існував точно, і ми його сучасники!” – написав Ярмоленко.

У коментарях він повідомив також, що ноти, зображені на монеті – початок арії Мефістофеля, яку виконував Сліпак. Ця роль дала і позивний співакові: Міф – скорочення від Мефістофель.

Контекст:

Василя Сліпака смертельно поранив снайпер у районі села Луганське Донецької області 29 червня 2016 року. Приблизно 20 років він співав в опері у Франції. Від початку конфлікту на Донбасі брав участь в антитерористичній операції у складі добровольчого корпусу “Правий сектор” під позивним Міф.

Колишній представник України у тристоронній контактній групі Роман Безсмертний заявляв, що терористи вбили співака навмисно – перед черговим раундом мінських переговорів.

У лютому 2017 року президент України Петро Порошенко надав Сліпаку звання Героя України.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...