Мукоромікоз (або чорний грибок) є вкрай небезпечним захворюванням, яке в Україні фіксувалося ще до епідемії коронавірусу. Але зараз, коли воно охопило Індію і вийшло за її межі, виникла серйозна загроза швидкого поширення. У групі ризику – люди з ослабленим імунітетом, зокрема, ті, які хворіють або перенесли COVID-19.
Лікування цієї хвороби стаціонарне і досить складне, а специфічних ліків бракує. Про це в ефірі телеканалу OBOZREVATEL розповів лікар-інфекціоніст Віктор Петров. Далі наводимо його пряму мову
Чорний грибок невдовзі може з’явитися в Україні
Я не можу підтвердити випадок захворювання на мукоромікоз жінки з Закарпаття, оскільки ще не отримано остаточних даних стосовно верифікації збудника. Мікологічне дослідження може забрати кілька днів. Проте навіть якщо цей випадок не підтвердиться, випадки мукоромікозу не за горами.
Він траплявся і раніше, таких випадків в Україні було не більш ніж 5-10 на рік. Зараз частота цих ускладнень може значно зрости
Україна не готова до спалаху чорного грибка
Ми до цього не готові. Мукоромікоз має дуже велику летальність. Він лікується винятково в умовах стаціонару, в умовах інтенсивної терапії, оскільки ці ліки найчастіше вводяться внутрішньовенно.
В Україні дуже обмежена кількість амфотерицину В – препарату, який використовується саме для лікування цього захворювання. Цього препарату жодна з обласних лікарень у достатній кількості наразі не має.
Тому більшість науковців б’є на сполох, бо якщо випустити цю інфекцію безконтрольно, ми можемо мати зовсім іншу проблему – проблему посткоронавірусного світу.
Єдине, що рятує, – в нас у довкіллі немає необхідних умов для того, щоб збудник довго зберігався в життєздатному вигляді. На щастя, у нас рівень вологості, ультрафіолетове випромінювання і загальний рівень середньодобової температури не є сприятливим.
Як відбувається передача чорного грибка?
повітряно-краплинним шляхом;
через повітря;
через поверхні.
Це є інфекційне ускладнення. Причиною захворювання є мікроорганізм – грибок. Передача цього грибка до людини, яка сприйнятлива до хвороби, є небезпечною.
Але більш характерна передача інфекції для стаціонарів, коли люди заражають одне одного при близькому контакті. Наприклад, якщо вони перебувають в одній палаті з інфікованою людиною. У побуті ризик менший, а на вулиці – ще менший.
Хто в групі ризику зараження чорним грибком?
ті, хто хворіють на COVID-19;
ті, хто перенесли COVID-19 менш ніж 2 тижні тому;
люди з ослабленим імунітетом;
ВІЛ-інфіковані;
хворі на цукровий діабет;
ті, хто отримували великі дози гормональних препаратів, зокрема, дексаметазон.
Після COVID-19 імунна система практично на нульовому рівні, оскільки всі сили організму кидаються на боротьбу з вірусом. Тому ті люди, які перехворіли, а особливо ті, які перехворіли важко або отримували великі дози гормональних препаратів, усім нам відомого препарату дексаметазон, є групою найбільшого ризику щодо розвитку мукоромікозу.
Захворювання не загрожує малим дітям або дорослим, які мають достатній рівень імунітету.
Які органи вражає чорний грибок?
легені;
верхні дихальні шляхи;
гайморові пазухи;
очі.
Які симптоми можуть указувати на зараження чорним грибком?
симптоми, характерні для бронхіту;
симптоми, характерні для гаймориту;
виділення з бронхіальних шляхів;
виділення з носа.
У разі виникнення цих симптомів варто не полінуватися, зателефонувати своєму сімейному лікарю і розказати йому про це.
Нардепка Анастасія Радіна / фото УНІАН, Таня Поляковська Серед народних депутатів, які голосували за закон,…
Українців уже попередили, наступного року багато хто залишиться без відстрочки Багато українців втратять відстрочку від…
Є різниця між чоловіками, яких примусово доправили до ТЦК і тими, хто прийшов добровільно. Про…
У 2025 році планується індексація пенсій, проте суттєві зміни для більшості пенсіонерів, найімовірніше, залишаться непомітними.…
Українці можуть законсервувати яйця на зиму, як це зробити Дожилися, українці консервують яйця на зиму…
У Генштабі розповіли, як бригади зможуть покращити вербування добровольців Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський…