facebook

«Перестаньте водити дітей на гуртки і до репетиторів!» Крик душі однієї мами

«А ми додому тільки в 9 вечора повертаємося! У Мариночки дуже щільний графік: після занять в школі йдемо до репетитора з англійської (як-не-як міжнародна мова), потім у донечки фотостудія, а з 19 до 21 – народні танці. Подивилася її щоденник, в середу у неї в розкладі віконце з 17 до 18. Ось думаю, може її на укулеле віддати? Хороший адже інструмент, популярний зараз».

Тим часом Мариночка в свої 9 років має дуже блідий вигляд і не має права голосу. Від слова «зовсім». А хіба їй необхідні всі ці модні і розвиваючі гуртки?

Що отримують від дитячих гуртків батьки?

1. А чим мій гірше?

Он, син Петрова в збірній спортивної школи з футболу, а у Денисових росте справжній Каспаров. Не те, щоб мій син теж мав видатні спортивні або шахові здібності. Але він-то точно не гірше цих однокласників, якими так пишаються їх батьки. Так що, нехай ходить. Мож з цього щось і вийде.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

2. А раптом знадобиться?

Раптом сьогоднішнє його захоплення стане для сина або дочки в майбутньому справжньою професією. Раптом він стане настільки успішним хокеїстом, що його помітять і заберуть грати в більш високу лігу? Ми-то в дитинстві відвідували тільки «гурток прополки буряків на колгоспному полі». Якби свого часу мама змусила мене грати на скрипці і відвідувати музичну школу, як знати, можливо, сьогодні я була б другою Ванессою Мей.

3. Я теж порядна мати!

Що я буду за матір така, якщо не стану приділяти своєму чаду весь свій вільний час? І в цьому питанні не шкода ні часу, ні грошей. Вибирай секцію, що дорожче і присвячуй кожну хвилину занятям свого чада. Тоді про тебе скажуть: «Ось це мати! Всім матерям мати!». Статус супер-батьків сьогодні дорогого коштує!

4. Потішу-но я свої амбіції…

У дитинстві я мріяла стати справжньою артисткою. Але хорошої театральної студії в місті не було, а грошей в сім’ї на оплату найбільш зубожілого театрального гуртка при будинку культури було ще менше. Так моя мрія і залишилася нездійсненною. Так нехай хоч моя маленька порадує глядачів своєю харизмою і талантом. І плювати, що вона мріє стати балериною. Що вона розуміє в житті?

Пропоную альтернативу

Не варто боятися надати дитині право вирішувати, де їй займатися і відвідувати взагалі гуртки. Психологи, наприклад, вважають, що процес «нічогонероблення» відмінно розвиває фантазію і стимулює прояв творчих здібностей. Я не закликаю закинути своє чадо і не займатися ним взагалі. Постарайтеся вибрати для себе функцію провідника, а не наглядача. Направте свою бурхливу батьківську енергію на розвиток у дитини інших корисних навичок:

Здатність відповідати за свої вчинки і слова;

Уміння планувати власний вільний час;

Здатність працювати в команді;

Навичка слухати і чути оточуючих;

Навички критичного мислення;

Здатність нестандартно вирішувати проблеми;

Уміння шукати корисну інформацію.

Якщо у вашому розпорядку дня немає часу на те, щоб сісти і поговорити по душах зі своїм малюком, якщо дитина виконує домашні завдання в напівсонному стані, якщо величезна зайнятість в гуртках почали негативно позначатися на їїздоров’ї, можливо не варта активна позаурочна зайнятість таких жертв?

У будь-якому випадку, у дітей і батьків має бути час на щасливі спільні миті. Коли можна просто сісти і почитати казку, зробити листівку для коханої бабусі або набрати в тазик води і вдосталь похлюпатися. Відчуття щастя в житті дитини набагато важливіше за вміння пілікати на скрипці або декламувати віршики на табуреті під гучні оплески захоплених гостей хвалькуватої мами.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...