Україні нарешті прийшло справжнє літо після проливних дощів, однак не всі задоволені високою температурою і люди скаржаться на спеку. Щоб уберегтися від теплового удару, дотримуйтеся простих рекомендацій.
Симптоми теплового удару
нудота;
запаморочення;
втрата рівноваги;
задишка;
підвищення температури;
рясне потовиділення.
Перша допомога при тепловому ударі
допоможіть хворому перейти в затінене, добре провітрюється;
зніміть одяг, яка заважає охолодженню організму і утруднює дихання;
допоможіть людині прілягнути або сісти на стілець зі спинкою;
дайте хворому валідол (під язик), м’ятні краплі або м’ятний льодяник – це полегшить дихання і загальний стан;
попросіть людини зняти зубні протези, бо можлива блювота;
дайте випити підсоленої води не менше 1 літра, за кілька прийомів;
охолоджуйте тіло, змочуючи його водою. Намочіть рушник і обмотойте ним голову, зволожите одяг і відкриті ділянки тіла, це дозволить вам знизити температуру до оптимальної;
важка форма теплового удару передбачає закритий масаж серця, штучне дихання, ін’єкції дантролена;
навіть якщо стан потерпілого покращиться, викличте швидку, щоб його оглянули медики
– Зазвичай тепловий удар, на відміну від сонячного, який виникає від впливу прямих сонячних променів, трапляється в задушливому просторі, де немає припливу свіжого повітря, – сказала лікар-терапевт Марина Єріна. – Це може бути кімната, вагон поїзда, салон автобуса, непровітрюваних коридор і так далі.
За словами доктора, тепловий удар не виникає одномоментно. Спочатку людина відчуває нестачу повітря, потім слабкість. При цьому блідне шкіра, може кинути в піт, частішає пульс.
профілактика
Підтримуйте прохолоду в кімнаті.
Для цього необхідно днем закривати вікна і завішувати їх темними шторами, а на ніч навпаки варто відкривати вікна. Якщо ж приміщення обладнане кондиціонером, закривайте вікна і двері.
Пийте більше води, але без фанатизму.
Не забувайте вчасно поповнювати запаси води в організмі. Поставте графин на робочому столі, носите з собою зручну пляшку, кидайте у воду лимон, м’яту або скибочки огірків – так ще свіже.
Легше з їжею.
Чи не налягайте на жирні страви. Віддайте перевагу продуктам багатим рідиною: в темній зелені, крім вітамінів і корисної клітковини, міститься багато води.
Не перебувайте довго на сонці.
Краще не виходити на вулицю в пік спеки (з 12.00 до 16.00), щоб уникнути теплового або сонячного удару. Також намагайтеся перебувати в тіні.
Не вживайте алкоголь.
Спиртне має сечогінний ефект, а значить, налягати на нього – шлях до зневоднення. До того ж, будучи п’яним, легко втратити пильність і вжити симптоми теплового удару (головний біль, нудоту, прискорене серцебиття) за ефект спиртного.
Одягайтеся правильно.
Носіть легкий і вільний одяг з натуральних тканин, а також не забудьте про головний убір і сонцезахисні окуляри. Гарну, але незручне взуття заховайте подалі. Зупиніться на легких шкіряних туфлях (якщо це диктує дрес-код), дихаючих кросівках.
У Міністерстві охорони здоров’я пояснюють, що спека не скасовує соціальну дистанцію і масковий режим в суспільних місцях.
Всесвітня організація охорони здоров’я попереджає, що коронавірус не втече внаслідок літньої спеки. Якщо кількість випадків коронавируса зменшуватися, тоді масковий режим може завершитися до кінця літа.
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…
Холодний вітер і дощ, місцями зі снігом, що пройшлися сьогодні Україною, завтра поступляться антициклону. Раніше…
І до чого тут Залужний? Народний депутат та секретар Комітету Верховної Ради з питань національної…
В Україні пенсіонери повинні обов’язково проходити ідентифікацію. У разі її відсутності виплати можуть бути призупинені.…
В Україні посилюють відстеження порушників мобілізаційного законодавства та правил військового обліку. Як інформує "ТСН", про…
Микола до того, як стати військовим, працював на шахті в Лисичанську. Він активно допомагав нашим…