facebook

Сьогодні проти ночі гадають – завтра Андрія

Ранок 12 грудня був вітряним і досить теплим — +4 градуси. Вологість повітря 99%. Незначне перевищення атмосферного тиску — 757 мм. р.с.

121220161151393044465

У церкві 12 грудня вшановується пам’ять святого Парамона, який постраждав за віру разом з іншими 370 мучениками в 250 році. Саме вцього дня можна було передбачити погоду на найближчий час. Також вранці 12 грудня брали мітли або віники, щоб очистити дахи від снігових шапок. Не можна було застосовувати для цих цілей лопату, бо дах не продірявиться. Були поширені дівочі ворожіння, були і прикмети, пов’язані з цим днем. Так, дівчата замішували тісто на річковій воді, для чого підходили до водойми 3 рази і приносили воду в роті. Коли зачерпували воду, то дивилися, що попадається в руки. Камінчики передрікають шлюб з будівельником, земля – з хліборобом, риба – з рибалкою. Випічку потім ставили на лаву, і дівчата приносили своїх півнів. Чий півень першим спробує хліб, та дівчина і весілля зіграє раніше.

Народні прикмети

Сніг пішов 12 грудня – скоро буде заметіль.

Сніг ще не випав – значить, до 19 грудня будуть сильні морози.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Зоря пофарбована в червоний колір вранці 12 грудня – скоро почнуться сильні вітри.

Історія

День Сухопутних військ України

1991 — Верховна Рада України ухвалила закон, що скасував кримінальну відповідальність за добровільні гомосексуальні стосунки.

1928 — у смт Черкаське Донецької області народився знаменитий актор і режисер – Леонід Федорович Биков.

1818 — у Полтаві відбулося урочисте відкриття Інституту шляхетних панянок.

1674 — у Києво-Печерській друкарні вийшов перший короткий нарис історії України — “Синопсис”.

Події

2014 — 56–річний та 25–річний жителі села Ромейкове на Катеринопільщині вдерлися до будинку 47-річної жительки і покрали все, що підверталося під руки- годинник, одяг і навіть їжу.

2010 — Після сорокарічної перерви на річці Гнилий Тікич у селі Кам’яний Брід Лисянського району запрацювала гідроелектростанція.

2006 — у Тальному почалося будівництво Свято-Миколаївського храму. Спонсором зведення святині був меценат Володимир Мовчан. Церква зараз є однією з найбільших в області.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...