Президент України Петро Порошенко після зустрічі з колегою з Литви Далею Ґрібаускайте в Києві наголосив на особливому характері українсько-литовської співпраці в оборонній сфері і подякував Вільнюсу за допомогу Києву зброєю і боєприпасами, повідомила прес-служба голови держави.
«У найважчі для нас часи Литва першою простягнула руку допомоги: постачала нам і зброю, і боєприпаси», – сказав він.
Порошенко також подякував Литві за підтримку мінських угод про врегулювання на окупованій частині сходу України й за роль, яку вона відіграє в оздоровленні поранених українських військовослужбовців.
Президент України наголосив, що у зв’язку з тим, що Росія не виконує мінські домовленості і постійно порушує їх – продовжуються обстріли, гинуть українські воїни, відсутнє відведення важкої техніки і артилерії, яка продовжує застосовуватися проти українських позицій, – «у цих умовах є абсолютно чіткою необхідністю продовження дії санкцій проти Росії». Він висловив очікування, що найближчим часом рішення продовжити санкції Європейського союзу буде ухвалене.
Президент Литви Даля Ґрібаускайте перебуває в Україні з робочим візитом, що відбувається в день 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною і Литвою.
Західні країни-союзники України заявляють, що виступають за політичне, а не воєнне вирішення конфлікту на сході України, і наразі не йдуть на офіційне постачання Україні летальних озброєнь, навіть суто оборонних, хоча не виключають такої можливості в разі ескалації агресії Росії. Проте фактично деякі країни вже надали Україні певні летальні озброєння, не афішуючи цього.
Європейський союз, як і США й інші країни «Групи семи» і ще деякі держави, в кілька етапів, починаючи з 2014 року, запровадили у зв’язку з дестабілізацією України і агресією Росії проти неї у Криму, а потім на Донбасі кілька пакетів санкцій, головно проти російських фізичних і юридичних осіб, але також проти осіб та інституцій із лав донбаських і кримських сепаратистів і представників колишнього керівництва України. Крім того, санкції накладені й на деякі галузі економіки Росії.
Чинність цих санкцій уже багато разів продовжували. Наразі чинність найболючішого для Росії пакета галузевих економічних санкцій збігає в січні наступного року. Як вважають, найближчим часом ЄС ухвалить рішення продовжити їх іще на півроку.
У вівторок, 26 листопада, в Україні очікується переважно суха погода з невеликою хмарністю. Проте у…
В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Чоловікам від 18 до 60 років можуть…
Вилучення конфіскації майна з переліку покарань для корупціонерів ставить під загрозу довіру до антикорупційних реформ…
Новий порядок бронювання від мобілізації робить процес більш структурованим та прозорим Україна запроваджує оновлені правила…
Якщо громадянин відмовляється від отримання повістки, то такий факт фіксується з боку представників ТЦК. Вони…
В іншому випадку виплати заморозять Якщо особа своєчасно не проходить ідентифікацію, її виплати можуть заморожувати.…