Categories: Погода

«Все більше аномалій»: метеоролог про зміни клімату в Україні

Останні 5 років в Україні стали рекордно теплими, а екстремальних температур стає все більше.

Про це в ефірі одного з телеканалів розповіла завідувач відділу прикладної метрології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух, передає 24 канал.

«Ми дійсно спостерігаємо, що протягом останніх днів, місяців і навіть років у нас все частіше відзначаються аномальні погодні умови, все більше погодних екстремумів», – заявила Балабух.

За її словами, це не випадковість, а тенденція, адже відбувається зміна кліматичної системи – підвищується температура повітря, змінюється термічний режим, а також тривалість сезонів.

В результаті таких екстремальних температур стає все більше. «Саме аномалій, коли у нас досить жарко, стає все більше і більше», – уточнила вона.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Балабух також зазначила, що останні 5 років були найтеплішими в Україні і в цілому на планеті.

«2020 рік взагалі в Україні був аномально теплим. Такого теплого року у нас не було за останні 140 років, коли проводилися спостереження за погодою, можливо, і за набагато більший період», – розповіла метеоролог.

Крім того, в Україні фіксують не тільки аномально високі температури, а й різкі зміни погоди. Як повідомляється, це пов’язано зі зміною атмосферної циркуляції. Через нерівномірні зміни температури полярні широти стають теплими значно швидше, ніж помірні.

Саша

Recent Posts

Вербування через кохання: як російські спецслужби полюють на українців на сайтах знайомств

Російські спецслужби активно використовують сайти знайомств для вербування українців — як військових, так і цивільних.…

1 місяць ago

“Не про мільйон, а про себе”: дівчина №1

Вероніка, 21 рік, перша жінка, що підписала "Контракт 18–24" у 72-й бригаді. Але це не про…

1 місяць ago

Ця стрічка розповідає про шлях підрозділу, який став символом сучасних українських штурмових військ

Ця стрічка розповідає про шлях підрозділу, який став символом сучасних українських штурмових військ. Це історія…

1 місяць ago

⁨⁨Україна варта того, щоб за неї боротися.

Її захисниці — це сила, професіоналізм і відданість, якими справді можна пишатися.Щодня вони виконують свою…

1 місяць ago

«Боги війни» та «ландшафтні дизайнери» 28 ОМБр

У арти мало романтики, хіба можна вважати романтичними холодні ранки, вічний бруд під ногами, збиті…

1 місяць ago

Одинадцять років тому на військовій карті України з’явилася 53 окрема механізована бригада імені князя Володимира Мономаха

Бригада, що пройшла сотні кілометрів фронту. Це шлях, написаний мужністю, потом і кров’ю. Шлях людей,…

1 місяць ago