Українці з 15 липня отримали можливість вільно подорожувати до країн Європейського Союзу. Водночас, залежно від правил тієї чи іншої держави, для цього туристам може знадобитися сертифікат про вакцинацію проти коронавірусу або наявність негативного тесту.
Відповідне рішення про відкриття кордонів для громадян України в Раді ЄС ухвалили цього четверга, воно має рекомендаційний характер.
Так, після розгляду відповідно до рекомендації про поступове скасування тимчасових обмежень на несуттєві поїздки в ЄС, Рада оновила список країн, особливих адміністративних регіонів та інших утворень і територіальних влад, для яких слід зняти обмеження на поїздки. Зокрема, зі списку були виключені Руанда і Таїланд, а в список додана Україна.
Як передбачено в рекомендації Ради ЄС, цей список буде і далі регулярно переглядатися і, в залежності від обставин, оновлюватися.
Виходячи з критеріїв і умов, викладених в рекомендації, з 15 липня 2021 року держави-члени повинні поступово скасувати обмеження на поїздки на зовнішніх кордонах для жителів наступних країн:
Албанія
Вірменія
Австралія
Азербайджан
Боснія і Герцеговина
Бруней-Даруссалам
Канада
Ізраїль
Японія
Йорданія
Ліван
Чорногорія
Нова Зеландія
Катар
Молдова
Республіка Північна Македонія
Саудівська Аравія
Сербія
Сінгапур
Південна Корея
Україна (нова)
Сполучені Штати Америки
Китай, за умови підтвердження взаємності
Нагадаємо: про такий намір Євросоюзу стало відомо напередодні, 14 липня. Кореспондент “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк із Брюсселя написав у Twitter, що раніше в’їзд також дозволили громадянам Молдови, Вірменії та Азербайджану.
“Сьогодні посли ЄС вирішили додати Україну до рекомендованого списку третіх країн, для яких варто скасувати обмеження на поїздки до ЄС. Список повинен бути офіційно оновлений завтра”, – зазначив він.
Глава Кабміну Денис Шмигаль на засіданні уряду 14 липня додав, що Євросоюз вніс Україну до “зеленого списку” держав і рекомендував скасувати обмеження на подорожі для її громадян.
Зауважимо: таке “зелене світло” не означає, що українці безперешкодно зможуть в’їжджати на територію всіх країн-членів Європейського Союзу. Адже рішення Ради ЄС є лише рекомендацією для цих держав. Там уряди самі мають ухвалювати, чи включати треті країни в національні “зелені переліки”, зокрема, зважаючи на епідемічну ситуацію власну й тієї держави, з якої прибувають туристи.
На карті Європейського центру профілактики й контролю захворювань (ECDC) Україна позначена сірим кольором
OBOZREVATEL дізнався докладніше, що тепер дозволено під час подорожей.
Таким чином, тепер туристи можуть подорожувати в ЄС лише за умови пред’явлення негативного ПЛР-тесту на коронавірус. Його необхідно зробити не більше, ніж за 72 години до перетину кордону.
Водночас деякі країни-члени ЄС можуть вимагати від мандрівників відправитися на самоізоляцію або двотижневий карантин.
Також, у разі погіршення епідеміологічної ситуації в третій країні, держави ЄС можуть ввести термінові обмеження на всі поїздки.
Як повідомляв OBOZREVATEL, передбачається, що в Україні можуть зробити обов’язковою вакцинацію проти коронавірусу. Якщо відповідне рішення ухвалить головний санлікар країни, за відмову від щеплення українців каратимуть.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…