Медична реформа: харківські медики поділилися з міністром практичними пропозиціям

Про те, як просувається медреформа на Харківщині і що потрібно зробити для її якісної реалізації, обговорили медичні працівники з в.о. мімістра охорони здоров’я Уляною Супрун.

Нарада відбулася 16 грудня в будівлі Харківської обласної клінічної лікарні.

На заході були присутні заступник голови ХОДА Михайло Черняк, представники департаментів та управлінь охорони здоров’я області та міста Харкова, керівники медичних вузів, лікарі.

У своєму виступі Михайло Черняк наголосив, що реформування системи охорони здоров’я є одним із найважливіших завдань держави на найближчий час.

«З 2017 року розпочинаємо реалізацію реформи первинної ланки медичної допомоги. Харківщина має потужну освітню, наукову й практичну базу, тож впевнений, що у нас в області реформа буде реалізована в повній мірі», – відзначив Михайло Черняк.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Він також зауважив, що надважливим завданням є змінити філософію відносин між пацієнтом та системою охорони здоров’я. Тому реформування цієї галузі відбувається одночасно з процесом децентралізації та об’єднання громад.

«На Харківщини для суттєвого покращення функціонування об’єктів системи охорони здоров’я ми добилися виділення вже наступного року майже 190 млн грн, які будуть отримані від Європейського інвестиційного банку», – підкреслив Михайло Черняк.

Уляна Супрун надала харківським медикам відповіді на найгостріші питання реформування галузі та вислухала всі пропозиції лікарів.

«Ми не робимо одну пілотну програму, не змінюємо лише один аспект охорони здоров’я – ми хочемо змінити систему, щоб вона по-новому фінансувалася, щоб надання послуг змінилося і щоб був більший акцент на первинну ланку», – відзначила Уляна Супрун.

Вона наголосила, що в новій системі кожна людина дійсно матиме базові медичні послуги, які будуть гарантовані державою.

«У 2017 році розпочинається реформа системи фінансування, де гроші ідуть за пацієнтом. Кожен громадянин буде мати змогу вибирати свого сімейного лікаря і підписувати з ним угоду. Цей лікар тоді буде отримувати фінансування за кожного пацієнта. Кожен терапевт, педіатр чи сімейний лікар буде вести від 1000 до 2500 пацієнтів, – нагадала головні постулати реформи в.о. Міністра. – Навіть за наявних коштів, які зараз є в бюджеті, ми можемо платити тисячу гривень на рік за родину, і лікар первинної ланки може заробляти від 19 до 40 тисяч гривень на місяць. Хоча з цих коштів від сплатить ще податки й зарплату медичному персоналу».

annashchesna

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

4 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

5 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

6 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

6 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

7 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

8 години ago