facebook

Вчені назвали тривожну ознаку, що може вказувати на швидку загибель

Труднощі під час вдягання або вставання зі стільця після 65 років можуть стати першою тривожною ознакою того, що людину чекає швидка смерть. Такі погіршення рухових функцій починаються приблизно за 4-7 років до летального результату.

Вчені назвали тривожну ознаку, що може вказувати на швидку смерть

Це під час довготривалого вивчення станів людей і причин їхньої смерті з’ясували французькі та британські вчені. Результати наукової роботи опубліковано в спеціалізованому журналі The BMJ.

Йдеться про дослідження Whitehall II, яке стартувало ще в 1985 році й спершу тривало до 1988-го. Його ініціатори поставили собі за мету вивчити вплив біологічних, соціальних і поведінкових факторів на стан здоров’я людини в довгостроковій перспективі.

Тоді в науковому експерименті взяли участь 6000 добровольців, яким було 35-55 років. Вчені зібрали необхідні дані й повернулися до них через багато років.

Далі, в 2007-2016 роках, учасники проходили різні завдання, під час яких близько трьох разів вивчалася оцінка показників їхніх рухових функцій: швидкість ходьби, час підйому зі стільця і сила хвату. А також збиралися дані про функціонування і труднощі в цьому, з якими люди зіштовхувалися у повсякденному житті. Серед них: одягання, приготування їжі, користування туалетом, похід у магазин.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Випадки смерті в цій групі випробовуваних реєстрували до жовтня 2019 року, незалежно від причин летального результату.

У підсумку вчені з’ясували, що з підвищеним ризиком смертності була пов’язана слабка рухова функція: на 22% для швидкості ходьби, 15% – сили хвату, 14% – часу підйому зі стільця.

Тоді як труднощі з повсякденною діяльністю підвищували ризик смерті вже на 30%. Наприклад, у померлих учасників ще за 10 років до смерті відзначалися гірші показники щодо часу підйому зі стільця, ніж у тих, хто продовжував жити. Самооцінка рухового функціонування була гіршою за 7 років до смерті, більше труднощів у повсякденному житті у людей спостерігалося за чотири роки до того, як вони померли.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені під час різних досліджень дійшли висновку, що розвиток творчих здібностей може стати ключем до здорового старіння та довголіття. Серед таких фахівці назвали спів, образотворче мистецтво й гру в театрі.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...