На тяжкість протікання коронавірусу жінки з Києва, яка отримала перше щеплення, а через декілька днів потрапила до лікарні й померла, могли вплинути два фактори. Проте остаточні висновки щодо причин летального результату має робити лише професійна експертиза.
Про це в коментарі OBOZREVATEL розповів лікар-інфекціоніст, доктор медичних наук і професор Сергій Крамарьов. Зауважимо: українка, про яку йдеться, 5 серпня вакцинувалася проти COVID-19, а померла 10-го числа.
“По-перше, ефект від вакцини, тобто максимальний захист, настає десь через два тижні після введення дози. У цієї жінки, наскільки знаю, минуло менше днів, ніж 14”, – наголосив медик.
Він також додав, що одна ін’єкція захищає від зараження коронавірусом лише наполовину порівняно з обома введеними дозами.
“Тому це також фактор, який міг сприяти, що вона так тяжко захворіла. Тут збіг обставин”, – припустив Крамарьов.
Нагадаємо, що про смерть зараженої COVID-19 українки, яка отримала щеплення проти нього, стало відомо напередодні. Зазначалося, що 1 серпня жінка повернулася із відпочинку в Туреччині, а 5-го вакцинувалася першою дозою препарату Moderna.
Того ж дня у неї проявилися перші симптоми коронавірусу. Зокрема, спершу жінка скаржилася на виражену слабкість, лихоманку, температура була 37,2°С. Наступні кілька днів її стан був таким же, а 8-го числа погіршився: хвора стала млявою, відчувала загальмованість. Пацієнтку 9 серпня госпіталізували до інфекційного відділення міської клінічної лікарні №4 Києва, вона перебувала у реанімації з сатурацією без кисню 40%.
Зауважимо, що робити щеплення проти коронавірусу рекомендують одразу після перенесеної хвороби. Пів року для цього чекати не потрібно.
Водночас провідна інфекціоністка Міністерства охорони здоров’я Ольга Голубовська наголошувала, що протягом тижня після вакцинації проти COVID-19 потрібно берегти здоров’я. Адже, отримавши щеплення, людина деякий час перебуває в певному інфекційному процесі.
За даними ДП “Державний експертний центр МОЗ України”, ризик виникнення серйозних побічних ефектів після вакцинації проти коронавірусу залишається рідкісним і становить менше 1% серед українців. Йдеться про всі вакцини, зареєстровані для використання в країні.
Що відомо про вакцину Moderna
Головним компонентом вакцини американського виробництва Moderna є молекула матричної РНК, в якій записана інформація про антиген – білок вірусу SARS-CoV-2, що є збудником COVID-19. Коли ця молекула потрапляє всередину клітини, там синтезується цей білок, а організм людини виробляє на нього імунну відповідь.
Компанія-виробник заявила, що її препарат ефективний на 93% проти коронавірусу через шість місяців після введення другої ін’єкції. За деякими даними досліджень у США та Канаді, Moderna може ефективніше захищати від штаму Дельта, ніж препарат Pfizer.
В одному флаконі вакцини Moderna (mRNA-1273) міститься 15 доз, повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
18 липня країна отримала понад 2 млн доз цього препарату через глобальний фонд COVAX. Водночас вакцина Moderna, щеплення якою вже почали робити українцям, незареєстрована в Україні. Міністерство охорони здоров’я досі веде перемовини із виробником.
“Враховуючи те, що вакцина була дозволена до екстреного застосування регуляторами ВООЗ, США та Європи, міністерство ухвалило рішення у разі отримання цього препарату як гуманітарної допомоги дозволити вакцинацію ним проти COVID-19 в Україні. Відповідно до чинного законодавства, ми маємо право використовувати незареєстровані в Україні ліки у разі надзвичайної ситуації”, – пояснили OBOZREVATEL у відомстві.
Нині в Україні вакцину Moderna використовують тільки для першого щеплення. Наступна партія доз препарату має надійти 16 серпня.
Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин заявив, що до кінця року курс долара в Україні може досягти…
Для запобігання подібним ситуаціям рекомендується укладати шлюбний контракт і вести прозорі фінансові відносини, обговорюючи великі…
Введення чіткої процедури, гарантії компенсації та повернення майна після закінчення військового стану — це ті…
У багатьох областях протягом тижня різко знизиться температура повітря. Як інформує "ТСН", сильний дощ, мокрий…
Українці зобов'язані оплачувати комунальні послуги навіть під час воєнного стану В Україні не існує законодавчо…
Комсомольська правда рф поширила пам’ятку МНС рф, де рекомендує мешканцям у випадку атак БПЛА ховатись…