За два тижні в Україні розпочнеться новий навчальний рік. І залежно від епідемічної ситуації та кількості вакцинованих вчителів, школи можуть почати уроки очно чи дистанційно. Чого найбільше бояться батьки школярів – читайте у статті.
Багато вчителів ще не вакциновані проти COVID-19, а це може нести потенційну небезпеку. Але батьки кажуть, що діти практично не хворіють на коронавірус або хворіють в легкій формі, тому реальна загроза існує більше для невакцинованих вчителів, а не учнів.
Чого найбільше бояться батьки учнів перед 1 вересня
Співзасновниця ГО “Смарт освіту” та ГО “Батьківський контроль”, експертка з питань освіти Оксана Макаренко розповіла, що найбільше батьки бояться того, що школи взагалі не відкриють. На їхню думку, це найгірший сценарій розвитку подій.
За її словами, рік ще не почався, а вже є напруга як серед вчителів, так і серед батьків. Макаренко додає, що батьки хочуть, щоб школи відкрилися. Вчителі теж цього хочуть, але є дуже багато людей, які добровільно не готові вакцинуватися, і це видно по статистиці вакцинації.
Батьки втомилися від дистанційного навчання, яке було під час карантину. Вони його вважають найгіршим розвитком подій. Гірше, ніж прийти в школу, де є частина невакцинованих вчителів,
– заявила Макаренко.
Зазначимо, що в соціальних мережах поширився фейк про те, що з 1 вересня у школах скасовується навчання через карантин. Проте у МОН цю інформацію спростували та запевнили, що освітній процес триватиме.
Раніше міністр освіти Сергій Шкарлет запевнив, що школярі розпочнуть навчання в повноформатному режимі, без дистанційних уроків.
До того ж, у МОН готують кілька варіантів розвитку ситуації з роботою шкіл під час посиленого карантину. Сподіваються, що навіть за високого рівня захворюваності учні 1 – 4 класів та учні інклюзивно-ресурсних центрів зможуть ходити до школи.
У яких випадках школи переходитимуть на дистанційне навчання? Освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявив, що школи, де не буде вакциновано 80% педагогів, навчатимуть учнів дистанційно, якщо регіон потрапить до жовтої, помаранчевої або червоної зони епідемнебезпеки.
До слова, станом на 15 серпня в Україні пройшли повний курс вакцинації від COVID-19 майже 333 тисячі освітян (25% вчителів). Ще приблизно 132,7 тисяч вчителів отримали першу дозу та очікують другої (це приблизно 35% освітян).
Додамо, що наразі вакцинація педагогів не є обов’язковою і залишається добровільною. Тому директор не має права обмежувати доступ до роботи у школі вчителя, який не отримав щеплення.
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…