facebook

Олімпійська чемпіонка Оксана Баюл відмовилась від українського громадянства

Українська фігуристка, перша олімпійська чемпіонка незалежної України Оксана Баюл заявила, що відмовляється від українського громадянства.
Про це спортсменка написала на своїй сторінці в Інстаграмі.

“Конституція України передбачає, що в Україні дозволено лише одноосібне громадянство. Відповідно до законодавства України, якщо громадянин України набуває громадянства іншої держави, така особа все ще визнається громадянином України у правовідносинах. Я відмовляюся від українського громадянства” — йдеться у дописі.

Баюл додала, що більше нічого нікому не буде доводити – “ні так ні, головою в бортик без мене”.

До слова, кілька днів тому спортсменка скаржилася, що президент України Володимир Зеленський не запросив її на святкування Дня Незалежності України: “Зеленський мене не запросив на святкування 30 років Незалежності, так я вже давно не літаю в хмарах і все одно дякую”.

А у 2016 році Баюл звернулася до Окружного суду Центрального округу Каліфорнії з позовом проти України. Спортсменка вимагала виплатити їй 50 мільйонів доларів. Серед інших відповідачів також був Джозеф Чарльз Лемір та дві компанії.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Як пояснив міністр юстиції Денис Малюська, обґрунтування позову стосувалося порушення принципу сумлінності та чесної ділової практики в рамках трудового договору, укладеного з Баюл, та передання права на використання її імені, популярності і біографічної інформації непричетним третім особам.

У 2018 році Окружний суд Центрального округу Каліфорнії ухвалив рішення на користь України після розгляду письмових пояснень сторін. Суд визнав, що вимоги Баюл до держави є безпідставними та підлягають відхиленню.

Фігуристка та її адвокати подали апеляцію на це рішення. 27 лютого Апеляційний суд Дев’ятого округу США підтримав попереднє рішення та відхилив скаргу Баюл.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...