facebook

Місце України – у ЄС: спільна заява Зеленського та Дуди

Володимир Зеленський та Анджей Дуда опублікували спільну статтю у французькому Le Figaro. У ній президенти розповіли, що спільного мають дві держави, а також наголосили, що Україна у майбутньому має стати членом Євросоюзу.

Лідери України та Польщі зазначають, що обидві країни зі своїх вихідних позицій 30 років тому прагнули приєднатися до “європейської сімї вільних націй”.

Україна має бути в ЄС
З погляду Польщі, місце України – у Європейському Союзі,
– йдеться у заголовку.

Дуда у статті наголосив, що Польща першою визнала незалежність України та надалі розглядала країну як свого майбутнього партнера та союзника в ЄС та НАТО.

“Ми переконані, що Україна, а також Польща та усі країни-члени ЄС виграють від майбутнього прийняття України у ЄС”, – написали глави держав.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Вони уточнили, що Європа ніколи не закінчувалася на Ельбі чи Одері. Тому штучно, несправедливо та абсурдно було б будувати її кордон на Бузі – де сходяться кордони Польщі й України.

Загрози окупації та війни на Донбасі
Дуда та Зеленський також зауважили, що поділяють ставлення до безпекових загроз щодо окупації Криму та війни на Донбасі.

Війська, що стоять поряд з нашими кордонами та на тимчасово окупованих територіях України – виклик для європейської безпеки,
– мовиться у публікації.

Вони наголосили, що інші дії Росії, які важче викрити – підривна діяльність, політична корупція – загрожують руйнацією миру в Європі.

Небезпека від запуску “Північного потоку-2”
Президенти пояснили, що Польща й Україна проти будівництва трубопроводу “Північний потік-2”. Цей проєкт вони вважають політичним ходом Росії для тиску на Україну та створення передумов для нової агресії в Східній Європі.

Крім того, лідери країн переконані, що нещодавня заява США й Німеччини щодо газопроводу підриває довіру союзників і послаблює безпеку в цій частині континенту.

Україна наслідує приклад Польщі
Глави держав зазначили, що Польща є для українців успішним прикладом трансформації та економічного зростання, а зв’язки між країнами міцнішають.

У статті згадали й заснування “Люблінського трикутника” разом з Литвою як демонстрацію спільного історичного минулого.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...