Categories: Освіта

Школярів почнуть виховувати по-новому: вчителям дали рекомендації

Вчителям дали нові рекомендації про те, як з нового навчального року організувати виховний процес у школах.

Про це йдеться в документі Міносвіти та деяких питаннях організації виховного процесу у 2021-2022 роках.

Зокрема, вчителям рекомендується формувати у дітей та підлітків цінні життєві навички, національно-патріотичне виховання, проводити профілактику булінгу (цькування), кримінальних правопорушень, вживання наркотичних та психотропних речовин, запобігання домашньому насильству та торгівлі людьми.

Як зазначають у Міносвіти, характер виховання школярів повинен передбачати розуміння вихователем природи вихованців, їх індивідуальних особливостей і можливостей, повагу до особистості дитини. Вчителі повинні дбати про гармонійний розвиток, встановлення взаємин співпраці в навчально-виховному процесі.

Крім того, успіх виховного процесу залежить від відносин між учителем і учнем, і вони повинні будуватися на основі співдружності, співпраці та ділового партнерства.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники зобов’язані: поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу; настанови та особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбності; захищати здобувачів освіти при освітньому процесі від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти, запобігати вживання ними та іншими особами на території навчальних закладів алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливим звичкам”, – йдеться в документі.

У Міністерстві освіти просять вчителів приділити особливу увагу поширенню в школах практики функціонуванню служб злагоди (шкільної медіації), проведенню інформаційно-просвітницьких заходів, спрямованих на формування в учасників освітнього процесу культури недискримінаційної, ненасильницької, безконфліктної комунікації, здорового і безпечного способу життя, навичок збереження життя і здоров’я, а також запобігання небезпечної поведінки.

Також рекомендується навчати дітей безпеки при використанні інформаційно-комунікаційних технологій та інших медійних засобів, навичок безпечної поведінки в Інтернеті.

Саша

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

7 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

8 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

9 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

9 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

10 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

11 години ago