В Україні змінять порядок призначення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.
Про це йдеться в проекті постанови Кабінету міністрів України “Про внесення змін до Порядку призначення та виплати державної допомоги сім’ям з дітьми”, оприлюдненому Міністерством соціальної політики.
Йдеться про жінок, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.
Кого стосуватимуться зміни:
військовослужбовців Збройних Сил;
співробітниць СБУ;
співробітниць Служби зовнішньої розвідки;
співробітниць Держприкордонслужби;
військовослужбовців інших військових формувань;
співробітниць Держспецтрансслужби;
співробітниць Держспецзв’язку;
поліцейських;
осіб начальницького і рядового складу органів і підрозділів служби цивільного захисту;
співробітниць Державної кримінально-виконавчої служби;
звільнених з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації незалежно від форми власності за умови, що вагітну жінку було звільнено з роботи не раніше ніж за шість місяців до набуття права на отримання допомоги;
зареєстрованих у центрі зайнятості як безробітні;
аспіранток;
докторанток;
клінічних ординаторів;
студенток закладів професійної (професійно-технічної), професійної та вищої освіти;
непрацюючих жінок;
жінок, зареєстрованих як суб’єкти підприємницької діяльності, які не беруть участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Що зміниться:
Нарахування виплат відбуватиметься на підставі запису в реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я.
З вересня для призначення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами зазначеними жінками подається видана лікувально-профілактичним закладом довідка встановленого зразка;
з 1 вересня 2021 р. зазначені жінки повинні будуть подати інформацію про номер запису щодо сформованого медичного висновку про тимчасову непрацездатність у Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я.
Крім того, про номер запису потрібно буде повідомляти з 1 вересня для проведення донарахування зазначеної допомоги у разі ускладнених пологів.
Декретні виплати для чоловіків:
6 травня 2021 року президент Володимир Зеленський підписав закон, що забезпечує рівні права матері та батька в отриманні відпустки по догляду за дитиною.
Закон вводить новий вид відпустки – одноразову відпустку при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, яка оплачується за рахунок роботодавця.
Така відпустка надаватиметься комусь одному: чоловікові, дружина якого народила дитину; батькові дитини, якщо він не одружений на матері дитини, але проживає спільно; бабусі чи дідові, або іншому повнолітньому родичу дитини, який фактично доглядає за нею.
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…