Categories: Економіка

Власники приватних будинків будуть платити за газ за іншим тарифним планом

Власники приватних будинків, які взимку опалюють своє житло газом, можуть обрати для себе сезонний тарифний план. Завдяки новому тарифному плану вони зможуть упродовж року прогнозувати свої витрати на оплату газу, і взимку їм не доведеться вивертати кишені або брати кредит, щоб оплатити газопостачання.

Компанія Нафтогаз, а також низка регіональних газопостачальних компаній, які об’єднані брендом Твій Газзбут, запровадили в себе сезонні тарифні плани. Ці тарифні плани дозволять споживачам газу розплачуватись за нього рівномірними частинами упродовж року. Таким чином, у сезон пікового навантаження, тобто в найхолоднішу зимову пору, вони зможуть платити за газ такі самі суми, що і в інші місяці.

Скористатись тарифним планом “Твій газ. Рівномірний платіж” (саме так він називається) зможе будь-який абонент компанії. Однак спеціалісти кажуть, що, насамперед, він буде вигідним для тих, що проживає в будинках з індивідуальним опаленням. Саме там взимку витрати на газ зростають у кілька разів. Водночас, жителі багатоквартирних будинків, які використовують газ лише для приготування їжі та підігріву води, споживають круглий рік практично однаковий обсяг цього ресурсу.

Що потрібно знати тим, хто переходить на тарифний план “Твій газ. Рівномірний платіж”

Для того, щоб ним скористатись, потрібно подати відповідну заяву до компанії-постачальника.
При переході на сезонний тарифний план тариф на газ залишатиметься той самий, що й для решти споживачів. У компаній Твій Газзбут він становить 7,99 гривні за кубометр, у Нафтогазу – 7,96.
За сезонним тарифним планом споживач сплачуватиме щомісячно однакові суми за газ. При цьому величина цієї суми визначається на основі обсягу газу, спожитого за минулий опалювальний сезон. Береться загальна сума і ділиться на сім місяців. Так визначається місячний обсяг споживання газу під час опалювального сезону. І саме за такий обсяг доведеться щомісяця платити.
Перейшовши на новий тарифний план, споживач продовжує у щомісячних звітах подавати реальні обсяги споживання газу, але платить щомісяця однакову суму.
Експерти кажуть, що завдяки впровадженню сезонних тарифних планів, у найхолодніші зимові місяці можна досягти зниження платіжного навантаження на споживачів до 40%. Таким чином, люди зможуть спокійно пережити холодну пору, не доводячи сімейний бюджет до повного виснаження.
За підсумками опалювального сезону, на основі переданих показів лічильників, здійснюється перерахунок реальної вартості спожитого газу. Якщо споживання вийшло за минулорічні обсяги, то клієнтові доведеться доплатити відповідну суму. Якщо ж було спожито менше, то цю суму переплати йому зарахують на наступні місяці.

Нагадаємо, компанія Нафтогаз підвищила у вересні тариф на газ для третини своїх споживачів. Таким чином 600 тисячам її споживачів у вересні доведеться платити за газ за тарифом по 12 гривень за кубометр.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.
Христина

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

6 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

7 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

8 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

8 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

9 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

10 години ago