Українці з 1 вересня заповнять декларації, а ті, хто відмовиться, не зможе скористатися грошима. Ось, що потрібно знати

Українці з 1 вересня можуть заповнити нульові декларації і показати зароблене в тіні, заплатити невеликий податок і легалізувати своє майно. На це дадуть рівно рік, а після податківці почнуть жорсткі перевірки.

Навіщо і як заповнити нульову декларацію та як покарають за тіньове майно, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Мені треба заповнювати нульову декларацію?
Нульову декларацію потрібно заповнювати в тому разі, якщо ви заробили в тіні на квартиру, машину, цінні папери або накопичили готівку. Є і мінімальна сума, яка підлягає нульовій декларації, – 400 тис. грн. Тобто якщо у вас відкладено менше, документи можна не подавати.

Сума, яка менша за цей рівень, автоматично “прощається”. Наприклад, якщо ви накопичили 20 тис. доларів (540 тис. грн), їх необхідно задекларувати. Але для цього доведеться віднести готівку в банк і заплатити податок (про нього пізніше). Якщо “під матрацом” зібралося, наприклад, 10 тис. доларів (еквівалент близько 270 тис. грн), декларувати цю суму не потрібно.

Також ви втрачаєте можливість подати декларацію, якщо працюєте чиновником, або вчиняли кримінальні злочини для заробітку.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Але “відбілити” можна не тільки готівку, але і, наприклад, будинок або машину. Це не означає, що без нульової декларації хто-небудь стане заперечувати право власності. Але якщо ви не можете підтвердити, як заробили на будинок, наприклад, їздили на заробітки без офіційного працевлаштування, або мали хорошу зарплату в конверті, то в майбутньому, якщо ви продасте свій будинок, вирученими грошима скористатися буде складно.

Глава податкового комітету Ради Данило Гетманцев пояснює: податкова декларація це не “про сьогодні”, це про можливість завтра вільно розпоряджатися своїм майном, грошима. Вносити до декларації будинок або квартиру потрібно тільки в тому разі, якщо їхня площа становить від 120 квадратів (квартира) і від 240 квадратів (будинок).

Також не потрібно декларувати і машину (якщо це особистий транспорт, а не спосіб заробітку), вартість якої не перевищує 375 мінімалок (2,25 млн грн).

Водночас Гетманцев нагадує: декларування добровільне, якщо хтось не хоче його проходити, ніхто не зможе змусити. А у випадку із заробітчанами, якщо працювали легально, то нові правила їх також ніяк не зачеплять. “Якщо людина працювала за кордоном офіційно і може підтвердити джерело своїх доходів, їй не потрібно подавати декларацію”, – пояснив депутат.

І скільки потрібно заплатити?
за валюту: 5% (6% у разі оплати протягом трьох років);

за валюту за кордоном: 9% (11,5% за оплати протягом трьох років);

нерухомість, транспорт, корпоративні права: 9% (11,5% якщо за три роки заплатити);

облігації внутрішньої держпозики: 2,5% (3% якщо на виплат).

А якщо не заповнити декларацію?
“З часом буде дедалі складніше розмістити готівку в банківських установах або придбати власність, якщо громадянин не мав офіційного доходу”, – написав у своєму блозі на OBOZREVATEL міністр фінансів Сергій Марченко.

Гетманцев додає: парламент вже зобов’язав Кабмін розробити методи непрямої оцінки доходів українців. А це означає, що податкова може запитати: звідки взялася квартира, яку ви продали, а тепер хочете покласти гроші на банківський рахунок.

“Логіка полягає в тому, що вводиться непрямий контроль доходу. Якщо в тебе є гроші на придбання автомобіля, значить, ти повинен був десь ці гроші взяти”, – говорить він

І якщо не підтвердити своє джерело доходу, доведеться заплатити податок у розмірі 18% (ПДФО). А це в кілька разів більше, ніж потрібно буде заплатити у разі податкової амністії. Також варто відзначити, що якщо взяти участь у податковій амністії, можна отримати звільнення від можливих переслідувань з боку фіскалів і покарання за несплату податків.

Загалом податковій амністії в країні, яка тривалий час працювала в тіні, необхідний крок. Але якщо після можливості добровільно задекларувати не буде жорсткого покарання для тих, хто від такої можливості відмовиться, сенсу від такої реформи не буде.

 

Саша

Recent Posts

Пенсіонери ризикують втратити до 50% пенсії: кому це загрожує

Українські пенсіонери ризикують втратити від 20% до 50% виплат Українські пенсіонери ризикують втратити від 20%…

2 години ago

Серйозно штормитиме: Україну накриє ціла серія магнітних бур – дати

Варто приготуватися Україну накриє сильна магнітна буря, коли Україну накриє сильна магнітна буря, через яку…

3 години ago

Долар і євро летять вниз: обмінки приголомшили великоднім курсом валют

Подробиці Курс валют в Україні станом на 5 травня 2024 року Як ми вже неодноразово…

4 години ago

У Варшаві сталася ДТП, внаслідок якої загинули українці: що відомо

На місці аварії правоохоронці розпочали слідчі дії. У п'ятницю, 3 травня, у Варшаві сталася смертельна…

6 години ago

Долар з євро змушують нервувати: що буде з курсом валют найближчими днями – прогноз

Подробиці Наступний тиждень на валютному ринку України обіцяє залишитися стабільним і передбачуваним, без особливих курсових…

8 години ago

Спека до +24, але подекуди дощі: якою буде погода на Великдень в Україні – прогноз Діденко

Деяким жителям України не обійтися без парасольок на Великдень За останні дні з гарною та…

10 години ago