facebook

Тарифи на тепло і гарячу воду зміняться через зростання цін на газ в ЄС: скільки платитимуть українці за ЖКП

Річні і фіксовані тарифи на газ захищають українських споживачів від підвищення цін на блакитне паливо. Але на опалення і гарячу воду таких тарифів немає, тому зростання їх вартості уникнути не вдасться. Особливо після того, як газ в Європі подорожчав до рекордних показників.

В Україні тарифи на опалення і гарячу воду можуть зрости до 80% уже в жовтні, коли розпочнеться новий опалювальний сезон. Справа в тому, що ціна газу становить близько 80% витрат на вироблення тепла і нагрівання води. В травні 2021 року Кабмін в своєму новій постанові скасував зобов’язання для Нафтогазу, яке вимагало продавати газ постачальникам тепла і гарячої води в Україні за зниженими цінами.

Експерти відзначають, що зростання тарифів в новому опалювальному сезоні не буде однаковим для різних міст і регіонів в Україні. У великих містах вартість тепла і гарячої води в середньому зросте на 30-40%. Набагато більш істотним буде зростання тарифів в невеликих населених пунктах. Чим менше споживачів, тим більше їм доведеться платити. За узагальненими оцінками, тарифи на опалення і постачання гарячої води тут виростуть на 70-80%.

“Ціни на газ зросли, тому ці тарифи також будуть зростати. Іншого виходу немає. Питання тільки в тому, чи надовго? Зараз очікуваний діапазон становить від 30% до 70%. Може бути, ціни якось будуть стримуватися, але для цього потрібно дуже постаратися”, – зазначив Сергій Дяченко, керівник Бюро комплексного аналізу та прогнозування в Україні.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...