facebook

Тарифи на електроенергію для населення слід підвищувати, – Національний регулятор

В Україні необхідно терміново підвищувати, а не знижувати тарифи на електроенергію для населення. Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУП переконана, що населення має платити економічно обгрунтовані ціни за електроенергію.

“НКРЕКП вважає за необхідне і першочергове приведення фіксованих цін для побутових споживачів до економічно обґрунтованого рівня”, – йдеться у відповіді національного регулятора на запит одного з вітчизняних ЗМІ.

Зокрема, НКРЕКУ нагадує, що тарифи, які регулюються державою (а у нас вони регулюються) не передбачають перехресного субсидування між різними групами споживачів. Це записано в законі “Про ринок електричної енергії”. В Україні ж поки саме так і виходить: невисокий тариф на електроенергію для населення покривається за рахунок високих тарифів для непобутових споживачів, іншими словами – для підприємств.

А ті, в свою чергу, щоб хоч якось компенсувати підвищення витрат на виробництво, змушені підвищувати ціни на свої товари і послуги.

До того ж, генеруючі компанії “Енергоатом” та “Укргідроенерго”, на які покладено спеціальні зобов’язання з продажу дешевої енергії побутовим споживачам, не можуть повноцінно функціонувати в таких умовах. Грошей, які вони отримують від продажу надлишків енергії за ринковими цінами, не вистачає для того, щоби покрити збитки від тарифів, за якими вони відпускають енергію побутовим споживачам.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Крім того, між генеруючими компаніями та споживачами стоїть посередник “ГарПок” (Гарантований покупець), який також відтягує на себе частину коштів, що йдуть в оплату за електроенергію. До речі, перехідна модель на ринку електроенергії передбачає прямий контакт виробників електроенергії зі споживачами, але поки між ними, як і раніше, стоїть ГарПок. Як пояснили в НКРЕКП, Кабмін уже не раз переносив терміни впровадження цього механізму.

“НКРЕКП багато разів вказувала на те, що така “перехідна” модель є фінансово дієвою і дозволила би збалансувати діяльність виробників електричної енергії, гарантовано забезпечити населення необхідними обсягами електричної енергії і стабілізувати роботу постачальників універсальних послуг, що в цілому матиме позитивний вплив та економічно збалансоване вирішення фінансових проблем на ринку”, – йдеться у відповіді Нацрегулятора.

При цьому в НКРЕКП підкреслили, що Нацкомісія не встановлює тарифів на електроенергію. Вона лише бере участь в розробці механізму спеціальних зобов’язань на ринку електроенергії.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...