Скасування мораторію на експорт лісу-кругляка (необробленої деревини) з України призведе до тотального занепаду деревообробної та меблевої промисловості. Багато українців втратять роботу, а країна – потенційні доходи. Така ситуація зіграє на руку європейському бізнесу, адже в ЄС уже виник дефіцит деревини.
Деревообробні підприємства в Україні вже щосили б’ють на сполох і заявляють: якщо мораторій скасують, їх роботі прийде кінець. Про це розповів один з ініціаторів мораторію, лідер Радикальної партії Олег Ляшко в ефірі телеканалу “Украіна24”.
Він також назвав експорт лісу злочином і закликав не перетворювати Україну на сировинну колонію. Ляшко вважає, що цього можуть домагатися європейські лобісти.
“В Європі величезний дефіцит деревини, там підприємства зупинилися. Саме тому вони вимагають від України знову відновити варварське вирубування лісів і вивіз необробленої деревини – для того, щоб завантажити свої підприємства”, – сказав Ляшко.
Він також розповів про катастрофічні наслідки для самої України: тільки в Новгород-Сіверському районі Чернігівської області зараз працюють 6 деревообробних підприємств, на них працює близько 300 осіб. Якщо цей бізнес не виживе, люди втратять роботу, і це завдасть непоправної шкоди економіці району.
“Скасування заборони на вивезення необробленого лісу закінчиться одним – всі підприємства деревообробної та меблевої промисловості ляжуть, їм будуть кранти, кінець. Зараз я на деревообробному підприємстві, де працюють 25-30 чоловік. Я запитав, що буде з підприємством, якщо дозволять вивезення лісу. керівник відповів: “Нам кінець”… Як вони будуть годувати свої сім’ї?”, – сказав Ляшко.
Замість того, щоб змушувати такі підприємства закриватися, потрібно створювати умови для збільшення їх кількості, впевнений Ляшко. Якщо таких підприємств стане більше, в українців буде менше причин для пошуку роботи за кордоном, а місцеві бюджети почнуть отримувати більше доходів. Цьому, на думку політика, посприяє вічний мораторій на вивіз лісу.
За підрахунками фахівців, наслідки скасування мораторію можуть привести до нестачі деревини вже для української деревообробної та меблевої галузі. Це в майбутньому може привести до втрати робочих місць для 200 тис. осіб, які зараз зайняті в цій галузі.
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…