facebook

“Біль та втома не причина”: вчителька змушувала дітей “важко працювати на школу” (ФОТО)

Використовувати дитячу працю у школі заборонено. Але здається, що вчителька з черкащини про це забула. У одній із тамтешніх шкіл педагогиня заставляла дітей важко працювати попри біль та втому.

Про інцидент журналістам “Про все” розповіла черкащанка Наталія Мацікура. Вона звернулася за допомогою навіть до освітнього омбудсмена, аби з’ясувати, чому її дитину змушують на уроках носити гарбузи, “прикриваючись” трудовим вихованням.

Пані Наталя пригадує: зустріла сина після школи 13 вересня брудного та в реп’яхах. На питання, чому він брудний, хлопчик розповів: його разом з однокласниками змусили носити гарбузи з сільського баштану.

– Син навчається у шостому класі Великосевастянівської школи Уманського району. Там досі продовжують використовувати дитячу працю. Днями при високій температурі повітря (+25) дітей змушували протягом двох уроків на трудовому навчанні носити гарбузи, при цьому вони не були попереджені ні про головні убори, ні про змінний одяг. Менший син поскаржився на головний біль, на що вчителька відповіла, що не буде працювати лише якщо принесе довідку. Вона ще й наголосила, що якщо діти не працюватимуть, то отримуватимуть “відповідні” оцінки, – розповідає черкащанка.

Жінка зверталася до вчительки зі скаргою, проте їй навіть не пояснили, чому діти працювали на уроці. Проте “докази” причини примусової праці у школі вже встигли прибрати.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

– Я звернулася до класного керівника з питанням, чому мої діти прийшли зі школи у реп’яхах і брудні, з чорними кругами під очима. Відповіді я не одержала. Це вже не перший такий випадок. Учора ми з чоловіком і дітьми їздили із письмовим зверненням з приводу “гарбузового” питання до голови громади, у школі “замітали” гарбузові сліди. Чоловік пізніше поїхав і хотів побачити об’єми гарбузової плантації на шкільних ділянках (орієнтовно 15 -20 соток) і ось що сфотографував: гарбузи зникли, бур’яни теж, видно свіжі сліди дискової борони. Цікаво, чому такий поспіх? До чого готується директор? У п’ятницю звертаюсь до прокуратури з приводу неправомірного використання праці дітей у школі, – наголошує Наталія Мацікура.

Жінка наголошує: ситуацію на “проковтне” і вимагатиме належного покарання для вчителя.

– Я сама працювала вчителькою (25 років педстажу). Всі їхні “правила” знаю і не залишу все це просто так, – наголошує пані Наталія.

Уманчанка Надія Степанченко підтверджує інцидент, що використання дитячої праці на уроках – звична справа. Жінка каже, що її дитину навіть із довідкою про астму змушують працювати, як інших.

– Моя дитина звільнена від практики, бо в неї астма, довідка є. Але трудовому навчанні працює як інші діти. І діагноз знають всі, він звільнений від фізичної культури, – розповідає пані Надія.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов прокоментував ситуацію. Він зазначає, що не зовсім розуміє, навіщо та куди потрібно дітям носити гарбузи.

– Перше, що треба зробити – звернутися до директора із заявою, щоб надав копію навчальної програми з трудового навчання, де вказана тема “Перенесення гарбузів”. Якщо такої теми у навчальному плані немає, то можна припустити, що у цій школі практикується примусова дитяча праця. Я спілкуватимусь зі школою з приводу цієї ситуації, – зауважив Сергій Горбачов.

Коментар департаменту освіти Черкаської ОДА щодо ситуації отримати не вдалося. Якщо посадовці виявлять бажання прокоментувати інцидент — редакція “Про все” залюбки її висвітлить.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...