У п’ятницю, 17 вересня, у Львові у 82-річному віці померла професорка кафедри етнології історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, докторка історичних наук та родичка Івана Франка Оксана Франко.
Про це повідомив у Фейсбуці син Оксани Франко Андрій Даниленко.
“Упокоїлася в Бозі увечері 17 вересня 2021 року моя дорога матуся Оксана Омелянівна Франко”, – написав він.
Довідка
Оксана Франко близько 30 років пропрацювала у ЛНУ імені Івана Франка. Була професоркою кафедри етнології історичного факультету, докторкою історичних наук, членкинею НТШ.
Оксана Франко – родичка письменника Івана Франка, онука його рідного брата Онуфрія Яковича Франка. У 1992 році вона організувала Музей Івана Франка в Калуші, віддавши для цього свій спадковий будинок. Також Оксана Франко є авторкою і упорядницею понад 200 наукових, методичних і науково-популярних праць, розділів у вишівських підручниках з етнології, енциклопедичних виданнях.
Науковиця має урядові нагороди і є почесною громадянкою міста Калуша.
Російські спецслужби активно використовують сайти знайомств для вербування українців — як військових, так і цивільних.…
Вероніка, 21 рік, перша жінка, що підписала "Контракт 18–24" у 72-й бригаді. Але це не про…
Ця стрічка розповідає про шлях підрозділу, який став символом сучасних українських штурмових військ. Це історія…
Її захисниці — це сила, професіоналізм і відданість, якими справді можна пишатися.Щодня вони виконують свою…
У арти мало романтики, хіба можна вважати романтичними холодні ранки, вічний бруд під ногами, збиті…
Бригада, що пройшла сотні кілометрів фронту. Це шлях, написаний мужністю, потом і кров’ю. Шлях людей,…