facebook

Долар в Україні подорожчає: скільки й чому будемо платити за валюту

В Україні курс долара найближчим часом може збільшиться до позначки в 26,7 грн/$. Після значного зміцнення до позначки близько 26,5 нацвалюта знову перейде до плавного зниження.

Курс долара в Україні піде вгору

Про те, як і чому зміниться курс долара в Україні, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Як і що вплине на вартість долара
Курс долара 24 вересня опустився до рекордно низької позначки в 26,5 грн/$, плавне зміцнення фактично тривало з самого початку місяця. Така динаміка для багатьох аналітиків стала сюрпризом. Наприклад, ще 18 серпня відомий український економіст Михайло Кухар, який за гроші ділиться своїми прогнозами, заявив, що курс у 2021-му більше ніколи не буде нижчим, ніж “цього тижня”. Тоді валюта коштувала 26,67 грн/$.

Ще влітку жоден з економічних чинників не вказував на те, що долар може настільки подешевшати на початку осені. Традиційно в цей період зростає імпорт, зокрема й енергетичний, збільшуються платежі за валютними кредитами. Отже, все це призводить до плавної девальвації гривні.

Як змінювався курс долара

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Недавнє зміцнення гривні явно буде сприяти скороченню пропозиції валюти з боку продавців, які будуть здійснювати конвертацію по мінімуму і прибережуть основні обсяги до більш відповідного курсу. Цей факт полегшить спекулянтам роботу з розхитування курсу. Серйозних причин для зміцнення гривні немає. Очікуємо курс поблизу 26,70 грн/$”, – розповів OBOZREVATEL аналітик TeleTrade Сергій Родлер.

Щоб стримати значне зміцнення гривні, Нацбанк був змушений вийти на ринок і викупити $10 млн. Коли зростає попит на валюту (більше купують), але при цьому пропозиція (скільки продають) залишається незмінним, курс зростає. І навпаки. Завдання НБУ – не допустити різких стрибків у будь-яку зі сторін.

Причина зниження курсу долара – слабка активність імпортерів, які побоюються введення більш жорстких карантинних обмежень через складну епідеміологічну ситуацію, додає аналітик RoboForex Андрій Гойлов.

Що ще вплинуло на курс
Державна служба статистики поліпшила оцінку зростання ВВП України в II кварталі нинішнього року з 5,4% до 5,7% порівняно з аналогічним періодом минулого. Такий результат став можливий завдяки зростанню попиту населення, збільшенню валової доданої вартості в торгівлі, транспорті, а також обробній і добувній промисловості. “Ця новина повинна привнести позитиву в настрої основних учасників ринку”, – пояснює Гойлов.

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що $1,0 млрд із раніше отриманих від МВФ 2,7 млрд буде спрямований на викуп українських єврооблігацій. Погашення пройде 29 вересня. Бажання Кабміну знизити “борговий тягар” сприятливо позначиться на курсі української національної валюти в середньостроковій перспективі.

“Вважаю, що сьогодні долар до гривні продовжить зростання до рівня 26,70. Єдина європейська валюта, ймовірно, зміцниться до позначки 31,45”, – впевнений Гойлов.

Федеральна резервна система США (аналог українського НБУ) не оголосив про згортання стимулів, як розраховували багато учасників ринку, внаслідок чого долар оперативно почав відігравати недавні втрати проти валют розвинених країн.

“Крім того, половина чиновників відомства вважає, що близьконульову ставку необхідно зберегти до 2023 року. Втім, глава ФРС Джером Пауелл відзначив, що скорочення обсягів екстрених покупок паперів на ринку може відбутися вже в листопаді. До того ж навіть за відсутності значного зростання кількості зайнятих”, – розповідає Родлер.

Загалом ситуація на валютному ринку для вересня вкрай сприятлива. Однак із початком опалювального сезону утримати гривню в такому діапазоні буде вкрай складно. Зростання енергетичного імпорту неодмінно призведе до подорожчання американської валюти.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...