facebook

Офшор 95: журналісти випустили розслідування про бізнес Зеленського і його оточення

Під час переходу студії “Квартал 95” на канал Ігоря Коломойського Володимир Зеленський та його найближче оточення створили мережу офшорних компаній. Наразі вона володіє елітною нерухомістю у Лондоні на мільйони доларів.

До того ж журналісти “Слідства.Інфо” з’ясували: офшорна мережа “кварталівців” могла отримувати від компаній Ігоря Коломойського мільйони через кіпрську філію “Приватбанку”. Через неї, за версією правоохоронців, олігарх відмивав гроші з банку.

Кіпрські офшори і нерухомість у Лондоні
Загалом офшорні компанії Коломойського могли перерахували офшорним компаніям з оточення Зеленського понад 40 мільйонів доларів, стверджують розслідувачі.

Також через мережу пов’язаних із президентом офшорних компаній, двоє близьких соратників Зеленського стали власниками елітної нерухомості у Лондоні. Зокрема, йдеться про першого помічника президента. Так Сергій Шефір через офшорну компанію володіє відразу двома квартирами у Лондоні загальною вартістю понад 5 мільйонів доларів США.

Дивіться фільм “Офшор 95” від “Слідство.інфо”

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Офшор на Віргінських островах
Журналісти з’ясували, що центральною у мережі офшорів оточення Зеленського є фірма Maltex Multicapital Corp. Вона зареєстрована на Британських Віргінських островах і нею у рівних частках володіли подружжя Зеленських, брати Сергій та Борис Шефіри та режисер і сценарист “Кварталу” Андрій Яковлєв.

Цікаво, що майже за три тижні до першого туру президентських виборів свою частку у 25% цієї “ключової” офшорної компанії Зеленський безоплатно передав саме своєму першому помічникові Шефіру, адже він не є державним службовцем, а отже не повинен звітувати про свої статки публічно…,
– відзначають розслідувачі.

Як оточення Зеленського прокоментувало розслідування
Керівник Служби Безпеки України Іван Баканов та перший помічник президента Сергій Шефір не надали коментарів щодо розслідування “Слідства.Інфо”. Відмовився його коментувати і Володимир Зеленський.

Борис Шефір у коментарі журналістам розповів, що займався фінансовими схемами теперішній очільник СБУ Іван Баканов.

У нас Баканов був фінансовим директором, він влаштовував фінансові схеми нашій компанії. І, чесно кажучи, я не готовий відповісти зараз. Можливо, я – власник,
– сказав він.

Запитання журналістів чи можна було у структурі власності обійтися лише українськими компаніями, а отже сплачувати податки до українського бюджету, Борис Шефір переадресував законотворцям, “які таку ситуацію створили”.

Також Шефір повідомив, що вже закрив 23 офшорні компанії і буде продовжувати це робити.

Як знайшли офшори?
За допомогою проєкту Pandora Papers. Це колаборація журналістів-розслідувачів, яка розкриває таємниці 35 нинішніх і колишніх світових лідерів. Понад 600 журналістів із 117 країн світу протягом року досліджували 11,9 мільйонів конфіденційних файлів.

До роботи над цими файлами долучилися й українські журналісти з агенції “Слідство.Інфо”.

Показ фільму намагалися зірвати: головне
Головна редакторка “Слідства. Інфо” Анна Бабінець повідомила, що за лічені години до прем’єри показ фільму “Офшор 95” міг бути зірваний.
Їй зателефонував директор Малої опери Олексій Прасол та повідомив, що показу фільму не буде. Проте згодом там змінили рішення.
Зрештою прем’єра, як і була запланована, відбулася.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...