facebook

“ПАЛЬТО-19”: італійський дизайнер створив пуховик з використаних масок

Ось вже другий рік поспіль захисна маска є невіддільною частиною нашого життя. Безперечно, це потужний інструмент в боротьбі з коронавірусом, та водночас – величезна загроза довкіллю. Італійський художник та дизайнер Тобіас Замботті представив цікаве рішення, що дозволяє повторно використовувати цей предмет – створив пуховик, в якому застосував маски як утеплювач.

Нестандартний предмет гардеробу отримав символічну назву – COAT-19 (“ПАЛЬТО-19″). Концептуальний пуховик покликаний висвітлити абсурдну екологічну проблему, що пов’язана з пандемією”.

Важливо! Щодня у світі використовується близько 3 мільйонів масок – вони не придатні до переробки й накопичуються на звалищах. В результаті маски, що складаються з пластикових мікроволокон, розпадаються на ще менші частинки й потрапляють у воду, завдаючи шкоди людям й тваринам.
Як це вдалося
Річ у тім, що більшість одноразових масок на ринку виготовлено з поліпропілену – пластика з терморегулюючими властивостями. Цей матеріал часто використовують при наповненні пуховиків.

Замботті зібрав близько 1 500 світло-блакитних масок, які засмічували вулиці Рейк’явіка. Згодом він продезінфікував кожну маску озоновим спреєм.

Всупереч тому, що частинки COVID-19 можуть зберігатися в масках лише протягом семи днів, я зберігав їх у запакованому пластиковому пакеті протягом місяця, щоб гарантувати повну відсутність слідів вірусу,
– відзначає дизайнер.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

До проєкту приєднався Алекс Саастамойнен – студент факультету дизайну моди в університеті Аалто у Фінляндії. Він перетворив маски в наповнювач для куртки. Розробники вирішили зробити зовнішню частину куртки прозорою – для цього застосували водонепроникний ламінат.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...