У Польщі кількість українських заробітчан досягла історично високої позначки, при цьому попит на них все ще залишається високим.
Одна з причин: ВВП в сусідів за підсумками року збільшиться на 11,1%, поляки активно виходять із кризи й потребують робочої сили. Найвища потреба у фахівцях на харчові заводи, склади і виробництво, пише OBOZREVATEL.
Про розповіла директорка одного з департаментів міжнародної компанії Gremi Personal Анна Джоболда.
“Польща відчуває гострий дефіцит працівників з України в усіх ключових галузях економіки. Польська економіка компенсувала втрати від пандемії й демонструє найвище зростання ВВП за всю історію – на 11,1% за рік, за даними Головного управління статистики Польщі. Активність промислових компаній з найму нових працівників є також найвищою”, – розповідає експертка.
Працівники потрібні на виробничі підприємства – харчової і переробної промисловості, виробництво пластмасових виробів, логістичні центри, склади, будівництво. Це ті сектори економіки, де працює близько 80% українців у Польщі.
Фермери стверджують, що збір яблук під загрозою зриву: ставки для працівників уже настільки високі, що збір врожаю не має економічного сенсу. Дефіцит кадрів також не дозволяє вийти на допандемійний рівень сфери обслуговування і гостинності (готелі, ресторани і кафе).
Найпопулярніші вакансії:
– Робота на м’ясокомбінатах та рибзаводах.
Це різні вакансії – від забою курей та індиків або філетування риби до пакування готової продукції. Таку роботу пропонують і чоловікам, і для жінкам. Причому досвід на таких закладах і знання польської мови не є обов’язковим. За місяць можна заробити 4–6 тис. злотих (27-40 тис. грн) залежно від графіку роботи.
– Робота на складах для галузі e-commerce.
Це робота з пакування одягу та сортування замовлень. На місяць можна заробити 3,5 -4,5 тис. злотих залежно від графіку роботи (23,5-30 тис. грн).
– Робота для чоловіків на виробництві дерев’яних та металевих виробів.
Найбільший брак працівників у Польщі нині в сферах, де потрібна чоловіча праця – виробництві дерев’яних та металевих виробів чи на заводах з виробництва пластикових виробів (різні товари для дому). На місяць можна заробити 3,8-4,5 тис. злотих на руки залежно від графіку роботи (25,5-30,1 тис. грн)
Вилучення конфіскації майна з переліку покарань для корупціонерів ставить під загрозу довіру до антикорупційних реформ…
Новий порядок бронювання від мобілізації робить процес більш структурованим та прозорим Україна запроваджує оновлені правила…
Якщо громадянин відмовляється від отримання повістки, то такий факт фіксується з боку представників ТЦК. Вони…
В іншому випадку виплати заморозять Якщо особа своєчасно не проходить ідентифікацію, її виплати можуть заморожувати.…
В Україні 26 листопада буде місцями снігова погода. Погода в Україні 26 листопада буде сухою,…
Нардепка Анастасія Радіна / фото УНІАН, Таня Поляковська Серед народних депутатів, які голосували за закон,…