Зупиняє серця, призводить до тромбозів та ампутацій: як мутований штам “Дельта” б’є по органах і системах

Ускладнення від “Дельти” нині тільки вивчають українській лікарі.

Повністю зупиняє серця молодих і здорових, призводить до тромбозів у курців, людей з ожирінням та діабетом. Лікарі назвали ускладнення, до яких найчастіше призводить штам “Дельта”. Зокрема тромбози настільки агресивні, що доводиться ампутувати кінцівки.

Про те, як мутований штам б’є по органах і системах і як вчасно діагностувати ускладнення – 22 жовтня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За словами фахівців, штам “Дельта” частіше уражає серце і це не залежить ані від віку, ані від супутніх захворювань хворих.

Міокардити – це те ускладнення, що стали частіше помічати у інфікованих штамом “Дельта”. Зазначають, що серцевий нерв запалюється саме у молодих і абсолютно здорових. У людей старшого віку “Дельта” може уражати будь-які структури серця.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Збої у серці після коронавірусу дуже легко сплутати з пост-“кодівним” станом – це задишка, і швидка втомлюваність. Кардіологиня наполягає, аби кожен, хто одужав після COVID-19, перевірив серце.

“Це є УЗД серця за місяць і за 3 місяці після одужання. Це простий і безкоштовний метод, який надає можливість щоб оцінити функцію серця – чи воно не постраждало. Таке дослідження можуть провести в будь-якій районній лікарні, навіть якщо нічого не турбує”, – наголошує фахівчиня.

Ускладнення від “Дельти” нині тільки вивчають українській лікарі. Однак вони під час цієї хвилі вже помічають більше тромбозів, ніж у попередні спалахи коронавірусу в Україні. Аби на ранніх етапах виявити цю ваду, необхідно здавати аналіз на згортання крові.

Такий аналіз мають проходити ті, хто лікуються і в стаціонар, і вдома. Тромбози можуть розвиватися на 5 день хвороби, тому так важливо не займатися самолікуванням і отримати консультацію медика.

Лікарі фіксують, критичні стани з судинами у тих інфікованих, які страждають на ожиріння, діабет та багато палять. У них “Дельта” уражає саме кінцівки. У найскладніших випадках їх доводиться ампутувати.

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Саша

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

6 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

7 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

8 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

8 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

9 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

10 години ago