facebook

В Україні хочуть рекордно підняти вартість транспортування газу

Облгази України планують підняти тариф на розподіл газу до рекордної суми. Для прикладу, у деяких компанія тариф може змінитися з 1,5-1,7 грн до майже 9 грн, що практично дорівнює вартості одного куба газу у більшості компаній. В середньому ж по країні тариф хочуть підняти з нинішніх 1,44 грн до 4,14 грн за кубометр.

Kosatka.Media проаналізувала проекти тарифів на розподіл природного газу, які оператори ГРМ опублікували на своїх сайтах. Ми дізналися, чим компанії пояснюють бажання брати зі споживачів майже втричі більшу плату, ніж зараз, та що думають про це в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

На скільки хочуть підняти тариф на розподіл газу
Найбільше хочуть підняти тарифи дві компанії – Луганськгаз (з 1,55 грн до 8,41 грн) та Уманьгаз (з 1,78 грн до 8,91 грн). У 2022 році вони хочуть брати зі споживачів на понад 400% більшу плату. Також Одесагаз хоче підняти тариф на 438% – з 0,84 грн до 4,52 грн.

Мешканцям Києва (Київгаз) тариф за розподіл газу пропонують підняти з 0,31 грн до 0,83 грн (зростання на 168%), а Київоблгаз для мешканців Київської області – з 1,45 грн до 3,38 грн. Дніпрогаз для своїх клієнтів планує зростання тарифів з 0,93 грн до 2,80 грн. Через це тариф може стати навіть більшим, за тариф Дніпрооблгазу (передбачається зростання з 1,17 грн до 2,41 грн). Лубнигаз, який прославився у січні 2020 року «газовими бунтами» та помилками у платіжках, хоче підняти тариф майже в два рази – з 1,79 грн до 3,49 грн.

Найменше хочуть підняти тарифи Газопостачсервіс (на 22%), НГХП «Сірка» (на 39%), Кіровоградгаз (на 61%), Шепетівкагаз (на 72%) та Лубнигаз (на 96%). В проектах усіх інших компаній зростання тарифів передбачається в рази вищим.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Хочуть підняти тарифи на розподіл на 100% та більше: Дніпропетровськгаз, Хмельницькгаз, Рівнегаз, Київоблгаз, Сумигаз, Івано-Франківськгаз, Львівгаз, Житомиргаз, Закарпатгаз, Вінницягаз, Чернігівгаз, Криворіжгаз, Київгаз, Тернопільгаз, Волиньгаз, Запоріжгаз;

Хочуть підняти тарифи на розподіл на 200% та більше: Дніпрогаз, Полтавагаз, Коростишівгаз, Маріупольгаз, Миколаївгаз, Кременчукгаз, Тернопільміськгаз, Черкасигаз, Донецькоблгаз, Чернівцігаз, Харківгаз, Гадячгаз, Херсонгаз, Мелітопольгаз, Тисменицягаз;

Хочуть підняти тарифи на розподіл на 300% та більше: Харківміськгаз; Хочуть підняти тарифи на розподіл на 400% та більше: Уманьгаз, Одесагаз, Луганськгаз.

В Україні хочуть рекордно підняти вартість транспортування газу, фото-1

Інформацію про проекти тарифів та їхні обґрунтування облгази почали публікувати на своїх сайтах в середині жовтня. У двох компаній цих даних нам знайти не вдалося, як і не вдалось додзвонитися до них напряму. Також у ДП «Кременецьке УПРГ» нам повідомили, що вони зараз переглядають фінансовий план, тож проект тарифу оприлюднять 23 жовтня.

Варто відзначити, що у багатьох компаній оголошення про те, що йде підготовка та обговорення нових тарифів, подані не в загальній стрічці новин, а досить неявно – вони глибоко «закопані» у розділах. Це не суперечить вимогам законодавства, але дуже звужує можливості громадськості дізнатися про запропоновані зміни. Споживачам, які захочуть ознайомитися з цією інформацією, ми радимо шукати її через гугл за запитом «”назва вашого облгазу” тариф на розподіл 2022». Після оприлюднення проектів тарифів облгази зобов’язані проводити відкриті слухання щодо змін у тарифах (частина компаній вже відзвітувала про їхнє проведення). На них всі бажаючі (у тому числі будь-які споживачі) теоретично можуть вносити свої зауваження та пропозиції. Інформація про дату, час та місце проведення обговорень облгази вказують на своїх сайтах.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...