Categories: Здоров'я

Вірусолог Мироненко: “3наєте яка реальна причина сmертей від кoвiдy? Українці чомусь не хочуть звертатись вчасно до лікаря”

Найбільш пошuрена прuчuна сmертності від кoрoнавірyсy в Україні – занaдто пізнє звеpнення хворих по медuчну допомoгу. Прогнoз щoдо вижuвання суттєво погіршується, якщо людuна має важкі супyтні хворoбu, зокрема цукровuй діабет.

Про це в ефірі телекaнaлу OBOZREVATEL розповіла докторка медuчнuх наук, лікарка-вірусологuня Алла Мироненко. «Є категорія людей, які не хочуть лікарів, бояться лікарів, лежать і чекають, поки воно саме пройде. Але це не та хвороба, яка сама пройде», – наголосила вона.

Вона додала, що такі супутні хвороби, як цукровий діабет та гіпертонічна хвороба, ускладнюють перебіг кoрoнaвiрyсy.

«Якщо людина інфікувалася, та ще й має букет супутніх хвороб, особливо діабет або гіпертонічну хворобу, то тут точно саме не пройде. Тут треба лікувати з першого дня, коли людина захворіла. Чим раніше ви починаєте лікувати, тим позитивнішим буде результат і людина не потрапить на кладовище», – сказала медикиня.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Вона констатувала, що у разі запущеного випадку лікарі часто вже не мають можливості врятувати пацієнта. «Коли вже людина не може ходити сама, коли постраждали внутрішні органи, коли кисню давно не вистачає, що вже можна зробити? Лікар не бог, він може зробити тільки те, що він може».

«Коли людина потрапляє до лікаря на початкових стадіях – це одна ситуація, а коли потрапляє в реанімацію на апарат ШВЛ, з нього не сходить і відправляється в інший світ – то хто тут винен?» – зауважила Мироненко.

Важливо: контент, розміщений на цій сторінці є результатом творчих досліджень автора: він може не мати медичної освіти або наукового ступеня. Текст не перевіряється фахівцем у галузі медицини на предмет точності, збалансованості, об’єктивності. Деякі публікації містять подробиці лікування або застосування лікарських препаратів. Ця інформація не є керівництвом до дії й повинна бути використана тільки після обговорення з вашим лікарем. Ми не закликаємо застосовувати або поширювати будь-які лікарські препарати, способи лікування й види медичних послуг.

Христина

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

7 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

8 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

9 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

9 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

10 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

11 години ago