facebook

Українці зможуть змінювати “прописку” онлайн в додатку “Дія”

Тестування на порталі розпочинається з 1 грудня.
З 1 грудня на порталі “Дія” Міністерство цифрової трансформації розпочинає бета-тестування декларування місця проживання.

Презентації нових сервісів та цифрових послуг “Diia Summit”, в Києві, 5 жовтня 2020 р. Цього дня в Києві відбулася онлайн-презентація нових електронних послуг “Дія самміт”. Фото УНІАН

Записатися на бета-тест можна вже зараз за посиланням https://team2.diia.gov.ua.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у своєму Facebook.

“Запускаємо бета-тест декларування місця проживання онлайн 1 грудня на порталі “Дія”. Це одна з найпопулярніших і складних в отриманні держпослуг”, – написав Федоров.

За його словами, через бюрократичні складнощі кожен третій українець живе не за місцем реєстрації, а понад мільйон людей живуть без реєстрації взагалі, оскільки для того, щоб повідомити державі місце проживання, необхідно відстояти кілька черг і зібрати чимало паперових документів.

“Команда Мінцифри повністю змінює формат послуги, цифровізуючи та спрощуючи її. Заповнення короткої заяви онлайн у зручний для вас час замість черг і відвідувань держустанов. Півроку тому на Diia Summit ми запустили послугу для семи міст, тепер масштабуємо її майже на всю країну. Послугу можна буде отримати за один робочий день. 5 листопада ВРУ підтримала відповідний законопроект у цілому”, – наголосив глава Мінцифри.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Раніше відповідна послуга була доступна для тих, хто має паспорт у формі ID-картки. Тепер нею зможуть користуватися українці, які мають паперовий паспорт-книжечку.

Для цього потрібно вказати наступні дані:

податковий номер заявника та власників/співвласників житла;
КЕП заявника та власників/співвласників житла;
право власності на житло має бути внесено до Реєстру нерухомості (з 2013 року)
заявник має бути старше 14 років.
У Міністерстві цифрової трансформації додали, що послуга буде доступна для всієї країни, але жителі Дніпра, Одеси, Чернівців, Миколаєва та Херсона зможуть зробити це трохи згодом.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...