facebook

Суд вперше став на бік вчительки, відстороненої за відмову вакцинуватися

Суд вперше став на бік вчительки, відстороненої за відмову вакцинуватися

Жінка посилалася на конвенцію з прав людини, на заборону дискримінації за будь-якими ознаками, на КЗпП ст. 25. У матеріалах справи вона зазначила, що через пандемію в країні не запровадили надзвичайного стану. Тому вакцинація – добровільна.

Відповідач на свій захист вказувала на рішення комісії з ТЕБ та НС та статті 117 Конституції України. У ній зазначено, що Кабмін у межах своєї компетенції видає ухвали та розпорядження, обов’язкові до виконання. Вона також посилалася на наказ МОЗ 153, в якому вказано перелік професій, що підлягають обов’язковій вакцинації.

Відповідач підкреслила, що інформація про щеплення не є конфіденційною, оскільки не відноситься до інформації про діагноз або стан здоров’я.

Суддю цікавило, чому вчителька не вела уроків у дистанційному форматі. Ганна Поліщук заявила, що її групу передали іншому викладачеві.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

У відповідача-директора запитали, чому усунули вчителя, якщо навчання все одно дистанційне. Директор заявила, що у постанові Кабміну про форму навчання не йдеться. Крім того, їй загрожував штраф до 170 тисяч гривень за невиконання вимог Кабміну.

Заслухавши обидві сторони, Роменський міжрайонний суд вирішив почасти задовольнити позов Ганни Поліщук. Наказ про усунення скасували. При цьому вчительці не відшкодують гроші, втрачені за час усунення.

Рішення суду набирає чинності через 30 днів, 6 січня. Протягом цього часу сторони можуть заперечити його.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...