Під час менструації жінкам можна заходити в церкву, бути присутніми на служінні і торкатися святинь та ікон.
Про це розповіли на сторінці Православної церкви України.
Так, зазначається, що місячні – не гріх, на відміну від лихих помислів, ганебних вчинків та заздрості.
Зокрема, міф про те, що жінці під час критичних днів не можна входити в церкву, поширюють люди без богословської освіти.
Також у ПЦУ спростовують забобони та наводять цитати зі священних писань: “Від апостола Павла ми знаємо, що “всяке творіння Боже добре” (1 Тим. 4: 4)”.
Окрім того, жіночий організм не може стати “нечистим” через природні фізіологічні процеси, які закладені в основу його організму.
“Сам Спаситель говорив, що єдиним джерелом нашої скверни стає те, що виходить з людського серця – лихі помисли, ганебні вчинки, заздрість та інше зло (Мк. 7: 20-23)”, – зазначають в церкві.
В ПЦУ пояснюють, що в Старому Завіті “нечистим” називали людей, які або не дотримувалися гігієнічних норм, або мали заразну та небезпечну для інших хворобу.
Однак у XXI столітті є велика кількість різних гігієнічних засобів, які жінки можуть застосовувати під час місячних, тому вважати їх “нечистими” немає підстав.
До того ж у ПЦУ цитують священномучеників та святителів минулих віків, які вважали, що “природне очищення не мерзенне перед Богом”.
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…
Холодний вітер і дощ, місцями зі снігом, що пройшлися сьогодні Україною, завтра поступляться антициклону. Раніше…
І до чого тут Залужний? Народний депутат та секретар Комітету Верховної Ради з питань національної…
В Україні пенсіонери повинні обов’язково проходити ідентифікацію. У разі її відсутності виплати можуть бути призупинені.…
В Україні посилюють відстеження порушників мобілізаційного законодавства та правил військового обліку. Як інформує "ТСН", про…