Categories: Кримінал

Медпрацівниця та поліціянт організували схему фейкової вакцинації від коронавірусу: фото

Розмір винагороди становив 4-5 тисяч гривень.

Медпрацівницю та поліцейського підозрюють в організації схеми з фейкової вакцинації від COVID-19.

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури викрито та повідомлено про підозру працівнику одного з медичних закладів, а також співробітнику патрульної поліції, викритих у внесенні недостовірних відомостей до інформаційної системи про вакцинацію осіб від COVID-19.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

“За даними слідства, працівник патрульної поліції міста Києва спільно з працівником медичного закладу за грошову винагороду організували схему внесення до інформаційної системи відомостей про нібито проходження громадянами вакцинації від коронавірусної хвороби для подальшого генерування у застосунку “Дія” електронного сертифікату про вакцинацію. Пошуком “клієнтів” займався поліцейський, а працівник медустанови вносила відомості до електронної системи HELSI. Розмір грошової винагороди залежав від назви вакцини, якою нібито робили щеплення, та становив від 4000 до 5000 гривень”, – йдеться у повыдомленны прокуратури.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

9 грудня за місцем роботи та проживання вказаних осіб проведено санкціоновані обшуки, під час яких вилучено близько 13 500 дол. США та майже 340 тис. грн, ювелірні прикраси, мобільні телефони, комп’ютерну техніку, COVID-сертифікати на різних осіб, а також списки громадян, які звертались з метою отримання підроблених свідоцтв про вакцинацію. Вказані списки налічують понад 200 прізвищ, що може свідчити про отримання учасниками групи неправомірної вигоди на суму близько мільйона гривень.

“Вони вносили неправдиву інформацію до бази даних Мінохорони здоров’я України, а згодом ця інформація відображалась у додатку “Дія”. За незаконні оборудки їм загрожує до 6 років позбавлення волі”, – розповіла у коментарі ТСН співробітниця Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції Олександра Кузнєцова.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів. Встановлюються інші особи, які можуть бути причетними до цього злочину.

Нагадаємо, вакцини Coronavac та AstraZeneca не передбачають бустерних щеплень проти COVID-19. Для бустерної дози краще використовувати мРНК вакцини, йдеться про Рfizer та Moderna.

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua

Саша

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

10 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

11 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

12 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

12 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

13 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

14 години ago