Доктор Комаровський пояснив, як можна визначити приєднання бактеріальної інфекції при коронавірусі. Він вказав на один важливий нюанс.
Про це Комаровський розповів на своєму офіційному сайті.
Фахівцеві поставили питання про те, яким аналізом модно визначити приєднання бактеріальної інфекції при вірусному захворюванні.
Річ у тому, що вірусну інфекцію антибіотиками лікувати не можна, а ось бактеріальну – можна і потрібно.
Але для призначення спеціальних препаратів, лікар повинен провести відповідні аналізи та поставити діагноз.
Як зазначає доктор Комаровський, найкращий спосіб в такій ситуації – стандартний клінічний аналіз крові.
“Це базова інформація, якої достатньо: рівень лейкоцитів, лейкоцитарна формула. Особливо круто, якщо лейкоцитарну формулу може оцінити лікар-лаборант — тобто не машина буде вважати формулу, а жива людина оком подивиться”, – вказав на важливий нюанс експерт.
Також лікар пояснив, які саме показники будуть вказувати на те, що крім вірусу в організмі почала розвиватися також бактеріальна інфекція.
“Співвідношення лімфоцитів і нейтрофілів, як і загальний рівень лейкоцитів, чітко говорить про наявність або відсутність бактеріальної інфекції. Особливо якщо ми маємо можливість оцінювати зміну формули крові, її динаміку: ось сьогодні був такий рівень лейкоцитів, а через три дні став ось такий”, – пояснив Комаровський.
Холодний вітер і дощ, місцями зі снігом, що пройшлися сьогодні Україною, завтра поступляться антициклону. Раніше…
І до чого тут Залужний? Народний депутат та секретар Комітету Верховної Ради з питань національної…
В Україні пенсіонери повинні обов’язково проходити ідентифікацію. У разі її відсутності виплати можуть бути призупинені.…
В Україні посилюють відстеження порушників мобілізаційного законодавства та правил військового обліку. Як інформує "ТСН", про…
Микола до того, як стати військовим, працював на шахті в Лисичанську. Він активно допомагав нашим…
Капітан Юрій Марченко добровільно призвався до ТЦК, потім у складі стрілецького батальйону воював на авдіївському…