facebook

“Україна святкуватиме Різдво 25-го грудня”: митрополит Епіфаній повідомив коли саме

Митрополит Київський і всієї України наголосив, що особисто підтримує перехід святкування Різдва за новоюліанським календарем – 25-го грудня.

Про це глава Православної церкви України Епіфаній в «Суботньому інтерв’ю» Радіо Свобода

«Будемо прогнозувати, що впродовж 10 років. А далі побачимо. Це важко так передбачити», – сказав він.

Митрополит Київський і всієї України виголосив підтримку такому переходу, але зазначив, що процес має відбутися поступово. Треба діяти обережно, бо українців «вже намагаються ділити і за мовою, і за релігією».

До того ж глава ПЦУ переконаний, що наразі в нинішній період різдвяних свят «храми 25-го будуть порожніми, а 7-го – повними».

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

«Це найбільше пов’язано з традиціями всередині. Хоча цього року немає такої активної хвилі обговорення святкування Різдва Христового. Пригадую, що позаминулого року запустили мої цитати про те, що я не проти, а я насправді не проти переходу. Але щоб це відбулося правильно. Треба мудро діяти», – прокоментував Епіфаній.

Глава ПЦУ також закцентував увагу на просвітницькій роботі, бо ми святкуємо 25-го, просто за різними календарями. Тому таку помилку треба буде виправити.

7-го січня Українська православна церква (ПЦУ), а також Українська греко-католицька церква (УГКЦ) святкуватимуть Різдво Христове за юліанським календарем (так званим «старим стилем»).

Римо-католицька церква і більшість протестантських церков, а також більшість православних церков світу святкуватимуть Різдво 25-го грудня за сучасним григоріанським календарем чи новоюліанським.

В Україні з 2017-го року 25 грудня, як і 7 січня, є офіційним вихідним днем.

Нагадаємо, що на зимові свята українці матимуть аж дев’ять вихідних днів, а ще три скорочені робочі дні.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...