facebook

У Львові підліток впав у кому після безсимптомного COVID-19: лікування обійшлося в півмільйона

У Львові 17-річний хлопець через ускладнення після коронавірусної хвороби, яка пройшла безсимптомно, потрапив до реанімації та впав у мозкову кому. Після тривалого і дорогого лікування підлітка, на щастя, медикам вдалося врятувати.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

За словами мами юного пацієнта Олени Боднар, до районної лікарні син потрапив з вітрянкою. Однак після відповідного лікування стан Віктора не покращувався – він навіть відмовлявся від їжі та води, скаржився на слабкість.

Тоді хлопець був госпіталізований до лікарні Львова, і його тиск був критично низьким: 60 на 20, а сатурація знизилася до 70%. Медики відразу зробили йому тест на антиген – так з’ясувалося, що крім вітрянки Віктор безсимптомно переніс ще й COVID-19, і саме він дав таке серйозне ускладнення.

Через кілька днів перебування в реанімації медики діагностували мозкову кому, і юнака підключили до спеціального апарату, який очищає кров.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Як розповів завідувач відділення анестезіології та реанімації Західноукраїнського дитячого медичного центру Роман Собко, у пацієнта розвинулася поліорганна недостатність: ниркова, дихальна та серцева.

“Мультисистемний запальний синдром виникає через 4-6 тижнів після перенесеної коронавірусної інфекції”, – зазначає лікар-педіатр Віта Волощук.

Медики розповідають, що подібний посткоронавірусний синдром у дітей не рідкість. Так, лише у Львівській області було зафіксовано понад 20 таких випадків.

Однак Віктор став найважчим пацієнтом. Мама хлопця згадує, що він пробув у комі три доби, і згасав на очах.

Собко наголосив, що у випадку з підлітком була реакція організму на перенесення інфекції.

“Мозкова кома тривала близько 3-4 діб, а потім ще залишалося порушення свідомості до тижня часу”, – сказав лікар.

Лікування мультисистемного синдрому у Віктора обійшлося лікарні в 500 тисяч гривень. Стан хлопця зараз нормалізувався, він відчуває себе добре.

Завдяки лікарям юнак днями зміг відсвяткувати вдома свій 17-й день народження. Тепер Віктор на знак подяки приніс медикам торт.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...