Норму щодо необхідності отримання від органу місцевого самоврядування дозволу на перепланування житла скасовано. Відповідна постанова Кабміну набрала чинності з 5 січня 2017 року.
КМУ опублікував текст постанови від 28 грудня 2016 року №1024 «Про внесення змін до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків», передає «Закон і Бізнес».
Згідно документу, виконання робіт з переобладнання та перепланування житлового будинку і жилого приміщення, які не передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, не потребують отримання документів, що дають право на їх виконання.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 28 грудня 2016 р. № 1024
Київ
Про внесення змін до Правил користування
приміщеннями житлових будинків і гуртожитків
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 р. № 572 “Про механізм впровадження Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду” (ЗП України, 1992 р., № 11, ст. 270; Офіційний вісник України, 2006 р., № 4, ст. 159; 2009 р., № 3, ст. 78), зміни, що додаються.
Прем’єр-міністр України В. ГРОЙСМАН
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 грудня 2016 р. № 1024
ЗМІНИ,
що вносяться до Правил користування приміщеннями
житлових будинків і гуртожитків
1. У пункті 2 слова “або договором найму (оренди)” замінити словами “, договором найму (оренди) або іншим документом, що підтверджує право власності чи користування”.
2. Абзац четвертий пункту 4 викласти в такій редакції:
“переобладнання і перепланування житлових приміщень відповідно до статей 100 і 152 Житлового кодексу Української РСР.”.
3. У першому реченні пункту 5 слова “за погодженням з членами сім’ї” виключити.
4. Пункт 6 викласти в такій редакції:
“6. Власники квартир, житлових приміщень у гуртожитку визначають форму управління багатоквартирним будинком чи гуртожитком відповідно до закону.”.
5. Пункт 8 викласти в такій редакції: “8. Співвласники житлового будинку, гуртожитку зобов’язані забезпечувати належне утримання, експлуатацію, реконструкцію, реставрацію, поточний і капітальний ремонт, технічне переоснащення спільного майна житлового будинку, гуртожитку пропорційно до частки співвласника на умовах співфінансування.”.
6. Абзац восьмий пункту 10 викласти в такій редакції:
“за газ, водопостачання та водовідведення, освітлення підсобних приміщень — за чисельністю зареєстрованих осіб, що проживають у квартирі, житловому приміщенні у гуртожитку;”.
7. У пункті 11 слово “законодавством” замінити словом “законом”.
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…
Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…