facebook

В Україні хочуть ввести податок на солодкі газовані напої

У багатьох країнах світу вже був введений так званий спеціальний податок “на цукор”. Як результат, виробники знижують вміст цукру в напоях, а споживачі (особливо діти та підлітки) починають віддавати перевагу більш корисним продуктам.

Про це в повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги України Михайло Радуцький на своїй сторінці у Telegram.

“Перед Новим роком запропонував депутатам спільно з економічними експертами, дієтологами, педагогами, представниками батьківських організацій обговорити питання обмеження споживання солодких газованих напоїв”, – зазначив він.

За словами Радуцького, у суспільства є розуміння, що вживання солодких газованих напоїв шкодить здоров’ю.

“Судячи з відгуків в соцмережах і коментарів у ЗМІ, моя пропозиція сприйнята досить позитивно. У суспільства є розуміння, що постійне вживання солодких газованих напоїв шкодить здоров’ю. І це дуже добре”, – зазначив голова Комітету.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

За його словами, у контексті обговорення ініціативи експерти підіймають питання про те, як планується витрачати зібрані кошти.

“Моя позиція – левова частина “цукрового” акцизу має витрачатися на програми лікування і профілактики діабету (через збільшення фінансування НСЗУ), а також здорове харчування школярів. Завдяки акцизу ми зможемо, наприклад, профінансувати поставки в школи фермерського молока”, – зазначив депутат.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...