Внаслідок поширення штаму “Омікрон” медична система України знову опинилася перед вкрай серйозним викликом: вірус масово заражає людей, викликаючи серйозні ускладнення. Фахівці пояснили, чим цей варіант вірусу фундаментально відрізняється від попередніх, а також повідомили, кому в першу чергу чергу слід остерігатися страшної загрози.
Як інформує “РБК-Україна”, голова Міністерства охорони здоров’я України Віктор Ляшко пояснив, чим штам “Омікрон” відрізняється від інших штамів за своїми клінічними проявами.
Зокрема, у цього штаму значно коротший інкубаційний період, за попередніми даними, він становить від 2 до 5 днів передається в 7 разів швидше, в порівнянні з штамом “Дельта”, що циркулював раніше.
До того ж, людина, яка захворіла, може бути заразною (тобто інфікувати інших) вже у першу добу після інфікування.
Також значно частіше виникає біль у горлі (у 53% випадків проти 34% для “Дельти”), але автори проведених досліджень зазначають, що біль у горлі не можна вважати специфічним саме для симптому “Омікрона”.
І нарешті: порівнянні з попередніми штамами, “Омікроном” стали частіше хворіти діти.
Мене звати Артем, позивний «Єбош». Я – оператор БПЛА 5 окремої штурмової Київської бригади. У…
Можливо — на емоціях. Можливо — від втоми. Можливо — тому що в якийсь момент…
Ми шукаємо людей, які готові долучитися до нашої команди. Ти можеш обрати напрямок служби, що…
Ми не просто тримаємо оборону — ми стаємо майстрами своєї справи. Кожен вибух на полігоні,…
Скандал із блогеркою Юлією Вербою, яка разом зі своїм обранцем “пожартувала”, залишивши офіціанту чайові російськими…
На початку грудня, після поїздки до шелтера «Місто добра», я сказав прямо: жодних відписок і…