facebook

В Україні запланували надбавку до пенсій лише для жінок

В Україні цього року одна надбавка до пенсій запланована лише для жінок. Чоловікам її нараховувати та виплачувати не будуть. Усі 60-річні жінки, які вийдуть не заслужений відпочинок у 2022 році, отримуватимуть надбавку до пенсій у розмірі 9%.

Пенсії, які отримують в Україні жінки, в середньому на третину менше, ніж пенсії чоловіків. Гендерні стереотипи, які ще міцні в нашому суспільстві, часто-густо не дозволяють жінкам обіймати вищі посади і отримувати зарплату нарівні з чоловіками за рівну кваліфікацію та рівну працю.

Уряд узяв курс на поступове скорочення розриву у зарплатах і пенсіях жінок і чоловіків. Звичайно, це проблема, яку треба вирішувати комплексно, але поки що українкам хоча би намагаються компенсувати більш пізній вихід на пенсію.

Внаслідок пенсійної реформи, розпочатої у 2011 році, було намічено 10-річний перехід до нового пенсійного віку для жінок. За 10 років він виріс на 5 років, і тепер із 2021 року жінки йдуть на пенсію у 60 років, як і чоловіки.

Проте держава всі ці десять років частково компенсувала їм пізніший вихід на пенсію у вигляді надбавок до пенсій. За кожні півроку більш пізнього виходу на пенсію жінкам додавали 2,5% від розрахункового розміру пенсії. Таким чином, найбільші надбавки у розмірі 25% дісталися жінкам, які вийшли на пенсію у 2021 році.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...