Жителька Дніпра пішла до школи та особисто перевірила обід своїх дітей у їдальні. Вона залишилася вкрай задоволена.
Ольга Гауке розповіла про це 22 січня. За її словами, змусили піти до школи скарги меншого сина на нове меню. Він казав, що какао в їдальні несмачне, а їжа інколи не подобається.
Що там давали в цей день
Коли жінка прийшла до їдальні школи №139, там якраз роздавали гречану кашу з огірками, сирну запіканку з морквою, жменю родзинок, яблуко та несолодкий чай.
За словами Ольги, страви мали гарний вигляд і вона навіть скуштувала їх. Вона розповіла, що каша на смак була, як домашня, а запіканка – ніжна та смачна.
Але ж у кожного з нас різні смаки та й той хто не звик до несолодкої їжі відчує певний несмак. Можна зробити висновок по їдальні: персонал готує якісно, фрукти мали гарний вигляд,
– резюмувала дніпрянка.
Також вона додала, що в школах варто було зробити “перехідний” період. Мовляв, дітям важко адаптуватися, коли в дома їжа має значно насиченіший смак.
У коментарях із думкою погодилися
Під дописом з’явилися кілька інших мам, які також вважають вдалим оновлення меню в їдальнях дітей. Мовляв, діти також задоволені, хоч і не все подобається.
Школа #97 моя дитина розповідає про сніданки кожного дня з початку нового семестру. Говорить, що дуже смачно стало. А до того йому не подобалось зовсім те, чим годували у школі,
– написала Тетяна Захарова.
Проте зауважували й люди на тому, що какао та чай без цукру – перебір. Але авторка допису акцентувала: завжди можна покласти щось солоденьке в кишеню.
Коротко про скандал із їжею в школах
З 1 січня українські школи й дитячі садочки перейшли на оновлене меню. Воно передбачає зменшення хлібобулочних виробів, поступову відмову від цукру та солі, а також збільшення кількості овочів і м’яса.
Меню розробляв відомий шеф-кухар Євген Клопотенко, а куратором проєкту є перша леді Олена Зеленська.
Головні зміни в меню:
з раціону виключили сосиски, ковбаси, рибні консерви;
обмежили споживання продукції з високим вмістом солі та цукру;
додали більше злакових, овочів, фруктів, ягід, молочних і м’ясних продуктів.
Оновлене харчування сподобалося далеко не всім. Батьки почали обурюватись малими порціями та високими цінами. Мовляв, дітям дають несолену їжу і несолодкі напої.
Проте Євген Клопотенко вже прокоментував малу кількість солі та цукру в їжі. Він зазначив, що їхня команда пролобіювала перехідний етап. Це потрібно для поступової відмови.
Читайте текст допису Ольги Гауке:
Нове меню – нові зміни у харчуванні дітей. Менший син почав жалітися на несмачний чай і какао, і через раз йому подобалася їжа.
Вчора вранці я відвідала їдальню НВК №139 в якому навчаються мої сини. На сніданок було подане меню, яке складалося із гречаної каші з огірками, сирної запіканки з морквою, жменьки родзинок, чай не солодкий, яблуко. Страви мали гарний вигляд. Я скуштувала цей сніданок, каша була на смак, як домашня! Гарно проварена та й на сіль мені здалася дуже вдала. Запіканка ніжна і смачна. Але ж у кожного з нас різні смаки та й той хто не звик до несолодкої їжі відчує певний несмак.
Можна зробити висновок по їдальні: персонал готує якісно, фрукти мали гарний вигляд. Нововведене меню потребує адаптаційного періоду. Оскільки більшість наших дітей не звикли до правильного харчування. Більшість сімей має інші звички та вподобання в їжі.
Єдине, на мій погляд, потрібно було врахувати, авторам даного проєкту по харчуванню – перехідний період, який би складався з поступового зменшення вмісту цукру та солі.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…