Українці на час воєнного стану звільняються від усіх санкцій за борги щодо комуналки. Постачальники послуг кажуть: поки така ситуація, платити треба за можливості.
Як розповіли “Сегодня” у “Нафтогазі”, зараз ще немає офіційного рішення, як бути з оплатою комуналки в такій ситуації. Але у компанії і без дозволу Кабміну кажуть: якщо немає можливості заплатити за комуналку, то можна не платити.
“Ми розуміємо ситуацію в країні, але в даний час ми не отримали офіційної інформації про роботу платіжних систем або банківських відділень. Не виключені тимчасові труднощі з оплатою комунальних послуг. Рекомендуємо оплачувати рахунки, за можливості та залежно від ситуації”, – відповіли в “Нафтогазі”.
Експертка з питань у галузі ЖКГ, засновниця ГО “СПС Життя в моєму місті” та голова ГО “Кириловський Гай” Христина Ненно також зазначила, що зараз головне – вижити та підтримати армію.
Також важливо нагадати, що на час воєнних дій одне з головних завдань місцевої влади – організувати стабільне функціонування всієї інфраструктури, у тому числі подачі електроенергії, тепла та води. Для того щоб у підприємств були на це кошти, оплачувати комуналку потрібно так само, як і до війни.
Зазначимо, що на час воєнного стану правила змінили і банки. Монобанк повернув кредитні ліміти, ПриватБанк, як і низка інших банків, запровадив канікули. Водночас ПУМБ урізав ліміти до 5 тис. грн, а Укрсиббанк зовсім заблокував можливість користуватися кредитними коштами.
100-денна програма спрощеного повернення із СЗЧ завершується 20 вересня 2026 року. Після цього відповідальність за…
5 штурмова бригада запрошує до своїх лав мотивованих людей, які готові діяти, розвиватися та посилювати…
Для військовослужбовців, які перебувають у СЗЧ, відкривається можливість повернутися до служби. До 20 вересня 2026…
Автозаводський районний суд Кременчука визнав чоловіка винним у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ в особливий період. За даними вироку,…
Росія продовжує здійснювати заходи з розколу між Польщею та Україною - керівник ЦПД Андрій Коваленко.…
Вона - старший бойовий медик роти. За освітою - економіст. Але все життя тяжіла до…