facebook

Українці, які втратили роботу через війну, отримають від держави по 6500 гривень допомоги

На це виділили 21,5 млрд грн.

Уряд урегулював виплату одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам у зв’язку з втратою частини зарплати (доходу), роботи (економічна діяльність) унаслідок бойових дій.

Відповідно до постанови КМУ №199 від 4 березня, така допомога у сумі 6,5 тис. грн виплачуватиметься в рамках програми «єПідтримка».

Допомога надається таким застрахованим особам:

працівникам на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом;
фізичним особам – підприємцям (ФОП).
Для отримання допомоги ФОП повинні одночасно відповідати двом ознакам:

перебувати на обліку як платники ЄСВ в адміністративно-територіальних одиницях, включених до переліку, затвердженого Кабміном за поданням ДСНС.
надали податкову звітність за IV квартал 2021 року або річну звітність за 2021 рік.
У зв’язку із запровадженням цієї виплати, уряд скоротив видатки за низкою бюджетних програм на загальну суму в 21,905 млрд грн і спрямував кошти до Резервного фонду, а також виділив на програму “єПідтримка” 21,45 млрд грн.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Раніше Національний банк дозволив банкам не враховувати несплату за кредитами як прострочення протягом дії воєнного часу та 30 днів після цього, якщо несплата пов’язана із російською агресією.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...