facebook

Італія хоче побудувати газопровід з Іспанії, щоб зменшити залежність від РФ

Італія розглядає можливість будівництва нового газопроводу з Іспанії. Такий проєкт уже обговорюється на найвищому рівні – між прем’єр-міністрами обох країн Маріо Драгі та Педро Санчесом, пише Reuters.

“Існує ідея газопроводу Італія-Іспанія, яку ми обговорювали з Санчесом у Римі, а також в Європейській раді”, – розказав голова італійського уряду.

Іспанія має найбільші в Європі потужності для регазифікації зрідженого природного газу, але його перекачування у Францію і далі обмежено через недостатню потужність наявних газопроводів.

У четвер іспанська газотранспортна компанія Enagas заявила, що разом з урядом та операторами ГТС сусідніх країн вивчає можливості для розширення мережі для транспортування газу та – у перспективі – водню.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Європа, яка отримує близько 40% газу з Росії, почала шукати альтернативні джерела постачання, після того як російські війська почали повномасштабну війну проти України.

За словами Драгі, Італія зможе 30-40% російського газу замінити одразу, але з рештою існують проблеми.

Італія має газопроводи, що тягнуться до Алжиру, Лівії та Азербайджану. Також країна прагне збільшити імпорт ЗПГ, щоб зменшити свою залежність від Росії.

“Існує ще один варіант – газопровід EastMed [від газових родовищ Середземного моря біля Ізраїлю та Єгипту до Кіпру і Греції]. Єврокомісія вивчає можливість будівництва газопроводу”, – сказав Драгі.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...