facebook

На Росію чекає доля Ірану: серед ознак – залежність від експорту нафти та невдале імпортозаміщення

Росія може повторити шлях “розвитку” Ірану, який вже 43 роки живе під санкціями Заходу. Понад те, вже нині між цими країнами багато спільного. Наприклад, велика залежність від експорту нафти і невдалі спроби імпортозаміщення.

Про це розповіли у Центрі протидії дезінформації при РНБО. Там зазначили, що спільне у розвитку РФ та Ірану простежується за багатьма пунктами. Зокрема, йдеться про:

залежність від експорту невеликої кількості видів сировини (нафта та газ) в обмін на імпорт необхідних товарів

“В обох країнах подібна вага експорту в структурі ВВП становить близько 30%. Прибуток від продажу нафти в структурі ВВП за вирахуванням собівартості в Ірані – близько 20%, у Росії – 10%”, – зазначили аналітики;

відключення місцевих банків від системи SWIFT

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Іранські банки теж відключили від SWIFT та заморозили понад 100 млрд доларів банківських активів. У Росії ця цифра вже склала 400 млрд доларів;

невдаломе імпортозаміщення

В Ірані воно зазнало поразки. “Там з’явився власний Інтернет, замість YouTube – Aparat, замість Facebook – Cloob, замість App Store – Cafe Bazaar. Але ці соцмережі визнані лише внутрішнім користувачам”, – наголосили у Центрі.

У Росії ж, зазначимо, ситуація аналогічна: ні місцеві соцмережі, ні платіжна система “МИР” неспроможні повністю замінити західних аналогів, будучи, по суті, неконкурентними.

“Якщо Іран перебуває під санкціями 43 роки, то росія лише починає їх відчувати. Реальний “біль” настане ближче до осені”, – констатували аналітики.

 

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...