На всім шляху свого проходження від ротової порожнини до тонкого кишечнику їжа перетирається, розм’якшується і розпадається на прості, легко і з вдячністю прийняті нашим організмом компоненти. Якщо хочете, це такий киплячий котел з ферментами. Однак не варто завантажувати в нього все, що підвернеться під руку.
Вжити комплексний обід з гамбургера, смаженої картоплі і молочного коктейлю в рази веселіше, ніж дотримуватися якийсь там баланс вуглеводів, жирів, білків, води, солей, вітамінів, замислюватися про сполучуваність продуктів і т. д. і т. п. Пізніше ви розплатитеся за це печією, тяжкістю в шлунку, нудотою, газоутворенням.
Серед важко перетравлюваної їжі виділяють не тільки продукти з високим вмістом жирів, але також і їжу, наповнену клітковиною. Так, без сумніву, волокна клітковини є вкрай корисним речовиною, однак для їх перетравлення і засвоєння організму потрібно докласти чимало зусиль.
Смажені страви
Якщо і без того жирні продукти додатково підсмажити на не менш жирному рослинному маслі, то не варто чекати, що травна система впорається з такою кількістю роботи сю хвилину — той самий шашлик ми можемо носити в собі три доби, і організм втрачає досить багато енергії на те, щоб його засвоїти.
Гострі страви
Одного разу полюбив, розлюбити азіатську або мексиканську кухню в самих жарких проявах вже неможливо. Але якщо у вас очевидні проблеми з шлунково-кишковим трактом, то краще вам стримати свій ентузіазм — дратуючи стінки стравоходу, що містять червоний перець і часник страви дарують вам печію, що зводить до нуля всі задоволення від їжі.
Квасоля
Крім харчових волокон і білка, квасоля включає в себе такий вид вуглеводів, як олігосахариди, які засвоюються з працею і продукують кишкові гази в товстій кишці. Згідно з дослідженнями, щоб знизити ризики виникнення симптомів метеоризму, квасолю треба попередньо замочити.
Сира цибуля
Зелений і ріпчасту цибулю в сирому вигляді – продукт неоднозначний. Поки на одній шальці терезів — антибактеріальні властивості, зміцнення імунітету і калій, корисний для серця і судин, на іншій — дратує шлунково-кишковий тракт кислота і газоутворення. Категорія людей з травними недугами, ясна річ, переживає негативні сторони лука чутливіші інших.
Овочі з сімейства хрестоцвітних
Раніше ми говорили про броколі, цвітної капусти та іншої подібної зелені виключно з точки зору користі, але між всіма важливими для здоров’я людини компонентами затесалася рафіноза — вуглевод, здатний навести шум і безладдя у вашому шлунку.
Напої з цитрусових
Апельсиновий або грейпфрутовий сік, крім вітаміну С, несуть з собою і неприємні відчуття — все-таки кислотність цитрусових соків досить висока.
Шоколад
Кофеїн і жири роблять все, щоб шоколад був табу для людей з проблемами гастроентерологічного характеру. Але якщо вже і говорити про компроміси, то віддайте перевагу молочному шоколаду темний.
Жуйка
У цьому пункті спочатку хочеться розвінчати популярний з малих років міф про те, що проковтнута жуйка залишається з вами назавжди: спеціальна гума, служить жуйці основою, нехай і не розщеплюється, але безперешкодно виходить природним шляхом, а щоб створити відчутні проблеми, таких проковтнутих гумок повинно бути не одна і не дві. У штатному режимі жуйка призводить до спучування живота через цукрозамінника сорбіту та з-за самого процесу — жуючи, ми проштовхуємо в себе занадто багато повітря.
Українцям розповіли, що заборонено передавати рідним у спадок Що українцям заборонено передавати рідним у спадок…
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…